Kolejny klasyk Nokii

Kolejny klasyk Nokii

17.04.2008 12:28

Nokia 6212 classic to kolejna "klasyczna" propozycja Nokii. Telefon skonstruowano przede wszystkim pod kątem multimediów, do których dołożono obsługę sieci 3G i wsparcie dla technologii NFC.

Jednobryłowe urządzenie posiada ekran wyświetlający 16 mln kolorów, o przekątnej 2 cali i rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Nie pominięto radia stereo, odtwarzacza multimedialnego, Bluetooth 2.0 z obsługą profilu Bluetooth Stereo i czytnika kart microSD (do 4GB).

Standardową przeglądarką internetową stała się Opera Mini, pojawia się też zaawansowany klient email, obsługujący także standard Push E-Mail. Połączenia z Internetem przyspiesza wsparcie dla sieci 3G (do 384 kb/s), do komputera telefon podłączany za pomocą standardowego gniazda miniUSB.

Z przodu telefonu znalazła się niewielka kamerkę do wideo rozmowy, z tyłu aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix. Mimo niewielkiej grubości wynoszącej 14,5 mm, urządzenie posiada dość dobrą baterię o pojemności 1000 mAh.

Zupełnie nową funkcją jaka znalazła się w telefonie jest NFC (ang. _ Near Field Communication _). Jest to rozwinięcie funkcjonalne technologii Bluetooth, pozwalające na prostą i bezpieczną komunikację telefonu z akcesoriami, komputerem, innym telefonem, a także z innymi przedmiotami zaopatrzonymi w odpowiedni znacznik - _ NFC-tag _. NFC pozwala na parowanie słuchawki Bluetooth przez zbliżenie do niej telefonu, otrzymywanie plików, kontaktów i linków internetowych, a także automatyczną zmianę profilu telefonu np. podczas wejścia do kina.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)