Kolejny Google Nexus od kilku producentów?

Kolejny Google Nexus od kilku producentów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.05.2012 16:32, aktual.: 21.05.2012 09:52

Google zmienia strategię dotyczącą produkcji swojego referencyjnego smartfonu i jego kolejna wersja pochodzić może od kilku producentów - informuje The Wall Street Journall.

Najnowszy _ Nexus _ pochodzić ma od kilku producentów, a ich cechą wspólną ma być praca pod kontrolą _ czystego _ Androida 5.0 Jelly Bean. Oznacza to, że nie będzie on posiadał żadnych nakładek systemowych i innych aplikacji pochodzących od firm trzecich.

Współpraca Google z różnymi producentami oznacza, że kolejny _ Nexus _ nie będzie dostępny w ofertach operatorów. To sprawi, że jego nabywcy będą musieli zapłacić za telefon pełną cenę rynkową i nie będą mogli liczyć na jakiekolwiek subsydia ze strony operatorów.

Dobrą tego stroną będzie to, że nie będą oni musieli czekać aż operator udostępni dla niego nową wersję oprogramowania. Pochodzić ona będzie bezpośrednio od Google i według jego zapewnień to właśnie użytkownicy _ Nexusów _ będą otrzymywać jego najnowsze wersje jako pierwsi.

Obecnie brak jest informacji którzy producenci stworzą kolejnego _ Nexusa _. Wiadomo natomiast, że telefony te mają trafić na rynek najpóźniej w listopadzie, czyli tuż przed bożonarodzeniową gorączką zakupową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)