Kolejne opóźnienie Androida?

Kolejne opóźnienie Androida?

Kolejne opóźnienie Androida?
Źródło zdjęć: © Google
08.08.2008 11:31, aktualizacja: 08.08.2008 14:44

Przygotowywany przez koncern HTC telefon wyposażony w oprogramowanie Android Google'a najprawdopodobniej trafi na rynek dopiero w 2009 r. - poinformował serwis Tech Trader Daily, powołując się na analizy przeprowadzone przez firmę konsultingową Global Equities Research.

HTC jest jednym z głównych promotorów platformy Google'a - spodziewano się więc, że firma będzie pierwszym producentem, który zaprezentuje telefon z Androidem. Z pierwszych zapowiedzi wynikało, że urządzenie takie trafi na rynek pod koniec bieżącego roku - okazuje się jednak, że jego premiera zostanie opóźniona co najmniej o kilka tygodni.

Z informacji uzyskanych przez Tech Trader Daily - http://blogs.barrons.com/techtraderdaily/2008/08/07/google-gphone-delayed-by-htc-glitches-global-equities-says/ wynika, że głównym powodem opóźnień jest fakt, iż HTC ma problemy ze spełnieniem wszystkim wymagań Google'a co do specyfikacji urządzenia. Chodzi m.in. o wyposażenie telefonu we wszystkie niezbędne funkcje i dodatkowe aplikacje.

Analitycy tłumaczą, że deweloperzy specjalizujący się w pisaniu aplikacji dla telefonów komórkowych mają obecnie dość roboty z tworzeniem oprogramowania na mobilne platformy, które już są dostępne na rynku - np. Windows Mobile, Symbian, BlackBerry czy iPhone. Nic więc dziwnego, że są problemy ze zmotywowaniem ich do tworzenia aplikacji na platformę, która jeszcze nie miała swojej oficjalnej premiery.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza informacja o opóźnieniu premiery platformy Android - kilka tygodni temu donosił o tym m.in. Wall Stret Journal - http://www.pcworld.pl/news/156367/android.sie.spozni..html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)