Kolejna wersja Beta przeglądarki Firefox 3.1

Kolejna wersja Beta przeglądarki Firefox 3.1

Kolejna wersja Beta przeglądarki Firefox 3.1
Źródło zdjęć: © Mozilla
26.11.2008 21:31, aktualizacja: 28.11.2008 16:18

Zamiast ostatecznej wersji przeglądarki Firefox na rynku pojawi się kolejne wydanie beta - taką decyzję podjął zarząd fundacji Mozilla. Według oficjalnego oświadczenia, kolejna wersja testowa ma wyeliminować ewentualne usterki i błędy.

Kolejna wersja testowa ma wyeliminować kłopoty z używaniem nowych opcji przeglądarki. W Firefoksie 3.1 będzie wykorzystany silnik JavaScript ( TraceMonkey ), tryb porno umożliwiający przeglądanie stron WWW bez pozostawiania śladów w przeglądarce i tzw. wątki robocze. Według Mika Beltznera, projektanta interfejsu dla Firefoksa, wersja beta umożliwi przystosowanie się i sprawdzenie nowych opcji.

Fundacja do tej pory zapowiadała wydanie tylko dwóch wersji beta, po których miała opublikować model Release Candidate i produkt finalny. Decyzja o kolejnej wersji testowej była niemałym zaskoczeniem dla użytkowników przeglądarki.

Kolejna wersja beta jest jedynie sposobem wyeliminowania ewentualnych usterek i błędów. Na ten temat wypowiedział się Beltzner: "Nie powinna opóźnić wydania finalnej wersji Firefoksa 3.1, należy o niej myśleć jako o wprowadzeniu do cyklu rozwojowego kolejnego punktu publicznych konsultacji, a nie czasowego poślizgu". Ponadto w swoim oświadczeniu określił, iż publikacja ostatecznej wersji Firefoksa będzie miała miejsce na początku przyszłego roku.

Mozilla, podobnie jak Microsoft, ma problemu z wydaniem ostatecznej wersji swojej przeglądarki. Internet Explorera 8 ma się pojawić dopiero w pierwszym kwartale 2009 roku.

Pliki - TECH.WP.PL:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)