Kolejna restrukturyzacja AMD. Cel: układy CPU/GPU

Kolejna restrukturyzacja AMD. Cel: układy CPU/GPU

Kolejna restrukturyzacja AMD. Cel: układy CPU/GPU
07.05.2009 13:00, aktualizacja: 07.05.2009 13:36

Advanced Micro Devices ogłosiło zamiar konsolidacji działu rozwijającego technologie procesorów z tym, który odpowiedzialny jest za projektowanie kart graficznych. Tym samym pełne i ostateczne połączenie AMD i ATI staje się faktem.

Działy koncernu Advanced Micro Devices dotychczas osobno rozwijające technologie procesorów i kart graficznych zostaną połączone w jedną grupę produktową. Restrukturyzacja ma przyspieszyć rozwój zintegrowanych układów CPU-GPU, a także poprawić rentowność spółki.

Drew Prairie, rzecznik AMD, powiedział, że połączenie technologii związanych z mikroprocesorami i grafiką zaprocentuje w przyszłości uzyskaniem układów znacznie wydajniejszych niż wszystkie, które możemy dostać teraz na rynku. Według AMD połączenie jednostek CPU i GPU daje niesamowite rezultaty, co wkrótce zaowocuje zupełnie nowymi liniami produktów, które trzeba będzie wprowadzić do sprzedaży i rozreklamować.

Prairie podkreślił, że restrukturyzacja nie oznacza żadnych zwolnień w firmie.

Advanced Micro Devices wprowadziło również szereg rozwiązań organizacyjnych. Powstała z dotychczasowych działów grupa projektowa będzie w całości odpowiedzialna za dostarczanie układów graficznych, mikroprocesorów i innych podzespołów. Nad całością czuwać będzie Rick Bergman, wiceprezes AMD, który dotychczas pracował nad układami graficznymi.

Zabdano również o odpowiednie wsparcie dla nowych rozwiązań technologicznych. Rezultatem są zorganizowane na nowo grupy: marketingowa, odpowiedzialna za obsługę klienta oraz tzw. ATG - zaawansowana grupa operacyjna koncentrująca swoje wysiłki na zupełnie nowych, wizjonerskich rozwiązaniach.

Firma podała również, że odchodzi z niej Randy Allen, starszy wiceprezes grupy ds. rozwiązań projektowych, który dotychczas odpowiedzialny był za większość układów AMD.

W ostatnim czasie AMD przekazało część swojej mocy produkcyjnej spółce GlobalFoundries. Decyzja miała odciążyć AMD z kosztów produkcji podzespołów.

Tak poważne zmiany w firmie mają być lekarstwem na słabe wyniki finansowe, które AMD notuje od dwóch lat.

Mimo zmian AMD nie rozstaje się z marką ATI - karty graficzne nadal będą sygnowane tym logo. Informacja ta jest szczególnie ważna w świetle zbliżającej się premiery rewolucyjnego układu CPU/GPU - prawdopodobnie w 2011 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)