Kody QR najbardziej popularne w... domu

Kody QR najbardziej popularne w... domu
Źródło zdjęć: © Gizmodo

16.08.2011 14:42, aktual.: 17.08.2011 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miały być nośnikiem ułatwiającym gromadzenie danych w biegu, a najczęściej wykorzystywane są w domu - wynika z badań ComScore. Mowa o kodach QR, które mogą kryć w sobie wiele przydatnych czy ciekawych informacji.

Miały być nośnikiem ułatwiającym gromadzenie danych _ w biegu _, a najczęściej wykorzystywane są w domu - wynika z badań ComScore. Mowa o kodach QR, które mogą kryć w sobie wiele przydatnych czy ciekawych informacji.

ComScore zbadał sposób korzystania z kodów QR na 5 największych rynkach europejskich - we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W czerwcu w krajach tych 4,6% użytkowników telefonów i 9,8 użytkowników smartfonów korzystało z tych kodów. Gdzie?

Ponad połowa ankietowanych (57,4%) przyznała, że korzysta z nich głównie w domu. Prawie jedna czwarta (22,6%) w pracy. Tylko co piąty (20%) przyznał, że korzysta z kodów QR poza domem i pracą.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Prawie tyle samo pytanych odpowiedziało, że skanuje kody QR w sklepach (17,8%) i supermarketach (17,2%). Tylko co dwudziesty (5,7%) korzysta z nich będąc w restauracji.

Jakie informacje mogą kryć się w kodach? Wszystko zależy od ich twórców. Na plakatach filmowych może to być np. krótka recenzja czy obsada, w sklepie dokładniejszy opis produktu, a w restauracji np. bliższe informacje o potrawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także