Kobiety to prawdziwi elektroniczni szpiedzy

Kobiety to prawdziwi elektroniczni szpiedzy

Kobiety to prawdziwi elektroniczni szpiedzy
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
15.02.2011 16:07

Cyberstalking - szpiegowanie partnerek i partnerów przy użyciu urządzeń elektronicznych i cyberwłamań jest częściej stosowane przez kobiety niż przez mężczyzn, uważają amerykańscy badacze

Cyberstalking - szpiegowanie partnerek i partnerów przy użyciu urządzeń elektronicznych i cyberwłamań jest częściej stosowane przez kobiety niż przez mężczyzn, uważają amerykańscy badacze - poinformował magazyn "New Scientist".

Zespół naukowców z East Carolina University w Greenville, Karolina Północna pod kierownictwem dr Sloane Burke, zapytał w anonimowej ankiecie 80. osoby, czy zdarzyło im się choć raz używać urządzeń elektronicznych do szpiegowania partnerki bądź partnera.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Do szpiegowania przyznało się 3. proc. ankietowanych kobiet i nieco ponad 14 proc. mężczyzn. Kobiety najczęściej sprawdzały aktywność partnera na Facebooku i historię połączeń komórkowych oraz SMS-ów.

Ankietowani mężczyźni używali bardziej wyrafinowanych środków: włamań na konto e-mailowe partnerki (6 proc.), instalacji małych bezprzewodowych webkamer w sypialniach (3 proc.) i monitorowania ruchów poprzez technologię GPS (5 proc.).

Najmniej mężczyzn (2 proc.) wykorzystuje oprogramowanie spyware, instalowane na komputerze ofiary. Może ono przekazywać zrzut ekranu komputera bądź notebooka na określony serwer, z którego pobiera go osoba szpiegująca.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)