Kino domowe za 6 milionów. Dolarów

Kino domowe za 6 milionów. Dolarów
Źródło zdjęć: © IDG

10.02.2008 12:30, aktual.: 11.02.2008 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeremy Kipnis to mało znany amerykański muzyk. Jednak jego niewielka popularność najwyraźniej nie przeszkadza mu w zdobywaniu gigantycznych sum pieniędzy - i w wydawaniu ich na zestawy kina domowego.

Zestaw kina domowego Kipnisa wart jest 6 milionów dolarów, choć w jego skład nie wchodzi żaden ekstrawagancki, wykładany diamentami przedmiot. Jest natomiast sporo urządzeń z najwyższej półki.

Obraz

Sercem kompletu jest projektor Sony SRX-S110 Professional, który może działać z rozdzielczością 4096 x 2160 pikseli. Obraz rzucany jest na ekran Stewart Snowmatte 1.0 Gain Laboratory-Grade Motion Picture Screen o wymiarach 5,5 na 3 metra.

Zestaw uzupełniony jest dwoma odtwarzaczami HD - Toshiba HD-XA1 i Sony BDP-S1 - oraz jednym klasycznym odtwarzaczem CD/DVD - Mark Levinson N° 51 DVD/CD Media Player. Nie mogło zabraknąć urządzeń z poprzedniej epoki: Pioneer HLD-X0 Hi-Vision MUSE Laserdisc Player pozwala na oglądanie filmów zapisywanych na płytach Laserdisc, a JVC HMDH-5U D-VHS umożliwia nagrywanie i odtwarzanie filmów na taśmach filmowych.

W skład zestawu wchodzi też konsola do gier, oczywiście Sony PlayStation 3. Dlaczego nie Xbox 360? Kipnis tego nie mówi, ale nie da się wykluczyć, że Xbox był zbyt tani.

Dźwięk generowany jest za pomocą trudnej w ogarnięciu liczby głośników: 16 subwooferów Snell 1800 THX Music & Cinema Reference, 8 kolumn Snell THX Music & Cinema Reference, 10 głośników wysokotonowych MuRata ES103A oraz 3 wielkich głośników centralnych Snell THX Music & Cinema Reference LCR-2800.

A co z wzmacniaczami? Są, a jakże: 3 urządzenia Crown Macro Reference Gold, 30 urządzeń McIntosh MC-2102 oraz 2 urządzenia Mark Levinson N° 33h.

Zabrakło chyba tylko komputera za 2 miliony złotych - http://www.pcworld.pl/news/138211.html do grania w Dooma...

Źródło: "$6 Million Home Theater from Jeremy Kipnis for a party of three - http://www.bornrich.org/entry/6-million-home-theater-from-jeremy-kipnis-for-a-party-of-three/" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)