Kino bez kina - dobre soundbary w dobrych cenach. Przegląd grudnia 2021

Dobry soundbar nie musi być drogi
Dobry soundbar nie musi być drogi
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

15.12.2021 10:31, aktual.: 06.03.2024 21:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Soundbar to doskonała alternatywa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą mieć kina domowego. Choć przedział cenowy jest tu równie spory, to w cenie poniżej 1 tys. zł można znaleźć urządzenia, które umilą wam seans z ulubionym filmem albo grą.

Czym jest soundbar?

Tego typu sprzęt coraz częściej gości w domach zamiast kina domowego, ponieważ często wykazuje się dobrymi parametrami, a niektóre zestawy oferują większą liczbę kanałów, a także subwoofery. Przy tym wszystkim całość zajmuje mniej miejsca i nie wymaga żmudnego przeciągania kabli po pokoju. W razie potrzeby taki głośnik można łatwo przenieść do innego pomieszczenia, gdzie na przykład znajduje się drugi telewizor, albo zabrać do przyjaciół, z którymi chcecie urządzić seans filmowy.

Prosty dwukanałowy soundbar można kupić już w cenie poniżej 300 zł i choć na papierze tego typu urządzenia nie wypadają dobrze, to bywają modele docenione przez użytkowników za ponadprzeciętny stosunek jakości do ceny. Przy zakupie warto brać pod uwagę takie kwestie jak moc całkowita, liczba kanałów, procesor dźwięku i obsługiwane tryby. Jeśli lubicie słuchać muzyki z telefonu lub tabletu, to na pokładzie powinien pojawić się również moduł Bluetooth, który na szczęście jest dostępny w większości oferowanych modeli.

Tanio i dobrze

Zaczynając nasz przegląd, startujemy od najniższego pułapu cenowego i tu pojawia się Hisense HS205, który został na tyle dobrze przeceniony, że kosztuje poniżej 300 zł. Są tu dwa głośniki o mocy 60 W, a także Bluetooth do połączenia na przykład ze smartfonem. Na uwagę zasługuje wybór trybów pracy, a wśród nich znajdziecie odpowiednie dla filmów, muzyki, gier lub wiadomości. Producent zastosował dekoder dźwięku Dolby Digital. W komplecie jest także mocowanie do ściany.

W połowie drogi

Za niecałe 600 zł można już pokusić się o zakup zestawu w układzie 2.1, a to oznacza obecność subwoofera, który wzmocni wrażenia z odsłuchu. Nasz typ to Philips TAB5305/12. W komplecie znajduje się aktywny, bezprzewodowy głośnik basowy w obudowie typu bass reflex. Głośniki mają moc 30 W, a subwoofer - 40 W.

Godny uwagi jest także Sharp HT-SBW182, który kupicie w cenie poniżej 500 zł. Tu również zastosowano bezprzewodowy subwoofer. Całkowita moc zestawu to aż 160 W, co jest dobrym wynikiem w tym przedziale cenowym. Dodatkową kontrolę nad brzmieniem zapewnia korektor dźwięku.

Przestrzenny dźwięk

Zbliżając się do granicy 1 tys. zł, traficie już na dość zaawansowane urządzenia. Na przykład Samsung HW-A450 ma funkcję inteligentnego dźwięku, dzięki czemu dostosowuje swoje parametry do aktualnie odtwarzanych materiałów. Do tego ma dekoder dźwięku Dolby Digital i może być rozszerzony o dodatkowe dwa głośniki bezprzewodowe, które umożliwią korzystanie z trybu przestrzennego.

Druga propozycja to Yamaha SR-B20A, gdzie zastosowano funkcje Bass Extension oraz Clear Voice. Dzięki nim można podbić niskie tony lub wyróżnić ścieżkę dialogową. Obsługiwane dekodery dźwięku to Dolby Digital, Dolby Pro Logic, DTS Digital Surround oraz DTS Virtual:X. Trzeci typ to Denon DHT-S316, gdzie oprócz dekoderów Dolby Digital, Dolby Virtual Surround i DTS znajdziecie funkcję Music Enhancer.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)