Kielce: oszuści internetowi wyłudzili 210 tys. złotych

Kielce: oszuści internetowi wyłudzili 210 tys. złotych

Kielce: oszuści internetowi wyłudzili 210 tys. złotych
Źródło zdjęć: © KWP Kielce
22.06.2009 17:00, aktualizacja: 23.06.2009 12:17

Policjanci z Kielc zatrzymali 2 młodych mężczyzn, którzy oszukali ponad 370 użytkowników internetowych portali aukcyjnych proponując im zakup kolekcjonerskich monet. Zarobili na tym procederze ponad 210 tysięcy złotych.

Dwaj mężczyźni od dłuższego czasu byli obserwowani przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze ustalili, że sprzedawali oni na portalach aukcyjnych kolekcjonerskie monety, które oczywiście nie trafiały do zbiorów kupujących.

Obraz
© (fot. KWP Kielce)

Wczoraj podejrzani zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, w których policjanci zabezpieczyli 1. komputerów PC (prawdopodobnie z nielegalnym oprogramowaniem), 4 laptopy, 26 sztuk złotych monet i gotówkę o wartości 7 500 złotych. Młodszemu z nich (19 lat) przedstawiono zarzut oszukania w ciągu 6 miesięcy 335 osób na łączną kwotę 185 tysięcy złotych. Jego starszy kolega (24 lata), który zajmował się nieuczciwą działalnością od zaledwie dwóch tygodni, mógł się "pochwalić dużo skromniejszym wynikiem" - 36 osób, 24 tysiące zł.

Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy, natomiast zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)