KeyBeacon Gear4 - ciekawy lokalizator zgubionych przedmiotów

KeyBeacon Gear4 - ciekawy lokalizator zgubionych przedmiotów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.03.2013 11:38, aktual.: 15.03.2013 14:02

KeyBeacon to niewielkie urządzenie rozmiarem i kształtem przypominające standardowy pendrive. Specjalny zaczep umożliwia wygodne przymocowanie go do kluczy. Breloczek wyposażony został w standard Bluetooth low energy (BTLE), cechujący się duża energooszczędnością. Obsługę urządzenia umożliwia bezpłatna aplikacja KeyBeacon, którą z platformy AppStore może pobrać każdy posiadacz mobilnego urządzenia Apple - iPhone’a, iPada czy iPoda.

Lokalizator działa dwustronnie. W zainstalowanej aplikacji, która zawiera listę sparowanych już z iPhonem urządzeń KeyBeacon, wystarczy odnaleźć poszukiwane klucze. Po kliknięciu ich nazwy, KeyBeacon przytwierdzony do kluczy, zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy, który w łatwy sposób umożliwia zlokalizowanie zagubionego przedmiotu. Jeśli zawieruszonym urządzeniem jest telefon, wystarczy nacisnąć przycisk na KeyBeacon, który uruchomi alert na iPhonie. Niezależnie więc od tego, czy tuż przed wyjściem z domu z pola widzenia zniknęły nam klucze czy telefon, lokalizator od Gear4 umożliwi błyskawiczne rozwiązanie problemu.

Zasięg łączności wynosi 3. m, gdy zaś KeyBeacon z przytwierdzonymi do niego kluczami, znajdzie się poza tą odległością, na telefonie uruchomiony zostanie alarm informujący o tym fakcie – ta funkcja ustrzeże przed pozostawianiem kluczy od domu w biurze czy samochodzie.

Niezwykle przydatna jest też opcja lokalizowania sparowanego urządzenia KeyBeacon na mapie. Gdy mimo alertu, klucze zaginą, na mapie w iPhonie czy innym urządzeniu Apple, zlokalizować można ostatnie miejsce, w którym znajdowały się one w zasięgu. Zwiększa to szanse na ich odnalezienie.

KeyBeacon od Gear4 kompatybilny jest z iPhonem 4S/5. iPadem mini, iPadem 3&4 oraz iPodem touch 3G.

Cena 129 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)