Kensington: akcesoria komputerowe do samochodu

Kensington: akcesoria komputerowe do samochodu

Kensington: akcesoria komputerowe do samochodu
07.01.2009 09:30, aktualizacja: 07.01.2009 12:41

Kensington, producent akcesoriów komputerowych, zapowiedział wprowadzenie na rynek kilku nowości przeznaczonych dla osób często podróżujących samochodem. Wśród nich znajdzie się m.in. zestaw głośnomówiący z interfejsem Bluetooth oraz trackball w kształcie myszki.

Zestaw głośnomówiący został przystosowany do równoczesnej współpracy z trzema telefonami. Przełączanie pomiędzy nimi odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie urządzenia. Oferuje ponadto funkcję tłumiącą niepożądane dźwięki. Dwa zestawy baterii umożliwiają przeprowadzenie do 1. godzin rozmów.

Obraz
© (fot. IDG)

Drugim z proponowanych akcesoriów jest bezprzewodowy trackball w kształcie myszki. Umożliwia sprawowanie pełnej kontroli nad multimediami bez konieczności korzystania z klawiatury komputera. Za jego pomocą obsłużymy również szereg popularnych aplikacji: od przeglądarek internetowych, poprzez aplikacje graficzne aż do pakietu biurowego. Urządzenie jest zgodne z Mac OS X 10.5, Windows Vista oraz XP.

Ostatnia nowość w ofercie Kensingtona to płaski zasilacz przeznaczony nie tylko do notebooków. Według firmy zużywa on o 1/3 energii mniej w porównaniu z typowymi zasilaczami. Oprócz standardowego wyjścia, oferuje również możliwość ładowania urządzeń za pośrednictwem wbudowanego portu USB.

Obraz
© (fot. IDG)

Zestaw głośnomówiący i trackball trafią na rynek pod koniec stycznia w cenie około 130 dolarów za każde z urządzeń. Ładowarka podróżna jest już dostępna w sklepie Amazon.com, gdzie kosztuje około 140 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)