KE: kolejne śledztwo przeciwko Microsoftowi

KE: kolejne śledztwo przeciwko Microsoftowi

KE: kolejne śledztwo przeciwko Microsoftowi
15.01.2008 09:30, aktualizacja: 15.01.2008 10:05

Komisja Europejska rozpoczęła nowe śledztwo przeciwko Microsoftowi. Dotyczy ono rzekomych praktyk monopolistycznych, których celem było faworyzowanie przez Microsoft swojej przeglądarki internetowej i pakietu Office.

KE przyjrzy się skargom konkurentów koncernu z Redmond, którzy twierdzą, iż dołączanie do systemu Windows przeglądarki jest nieuczciwe. Uważają oni również, że Microsoft utrudniał produktom alternatywnym wobec MS Office'a i Outlooka współpracę z Windows. _ "Rozpoczęcie śledztwa nie oznacza, że Komisja ma jakikolwiek dowód naruszenia prawa. Oznacza jedynie, iż Komisja zbada sprawę" _ - oświadczyli przedstawiciele KE.

Głównym skarżącym się na przeglądarkę dołączoną do Windows jest Opera ( firma złożyła w grudniu formalną skargę w tej sprawie - pisaliśmy o tym tutaj - http://www.pcworld.pl/news/133947.html ). Z kolei Europejski Komitet na rzecz Interoperacyjności Systemów twierdzi, że Microsoft nie ujawnia wystarczająco dużo informacji, by inne produkty mogły konkurować z Office'em i Outlookiem.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)