Katastrofa wojskowego myśliwca F/A-18E w Dolinie Śmierci. Co najmniej 7 osób rannych

Katastrofa wojskowego myśliwca F/A‑18E w Dolinie Śmierci. Co najmniej 7 osób rannych

Katastrofa wojskowego myśliwca F/A-18E w Dolinie Śmierci. Co najmniej 7 osób rannych
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mark Wilson
Karolina Modzelewska
01.08.2019 14:20, aktualizacja: 01.08.2019 14:55

Samolot należący do amerykańskiej marynarki wojennej F/A-18E Super Hornet, rozbił się w Parku Narodowym Doliny Śmierci w stanie Kalifornia. Władze parku informują, że w zdarzeniu ucierpiało co najmniej 7 osób. Wciąż trwają prace ratunkowe i poszukiwawcze.

Do katastrofy doszło w pobliżu stacji Naval Air Weapons Station China Lake w środę. Samolot marynarki wojennej, po opuszczeniu bazy w kalifornijskim Lemoore, odbywał rutynowy lot treningowy.

Katastrofa wydarzyła się w często odwiedzanym miejscu

Tragedia rozegrała się na zachodnich obrzeżach Parku Narodowego Doliny Śmierci. Samolot runął do pustynnego wąwozu. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i fanów lotnictwa. Kręcono tutaj m.in. zdjęcia do "Gwiezdnych wojen", a położenie wąwozów pozwala na podziwianie przelotów maszyn wojskowych.

O całym zdarzeniu poinformowano na Twitterze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Z wpisu wynika, że przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Marynarka wojenna nie podaje informacji na temat stanu pilota. Wiadomo jednak, że w zdarzeniu lekko rannych zostało 7 osób. Były to osoby, które przebywały na terenie Parku Narodowego Doliny Śmierci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)