Trwa ładowanie...
drijk79

Katastrofa samolotu wojskowego w Demokratycznej Republice Konga. Nie żyje 8 osób

Urząd Lotnictwa w Demokratycznej Republice Konga poinformował o śmierci ośmiu osób, lecących wojskowym samolotem. Maszyna rozbiła się w prowincji Maniema. Samolot zapewniał logistykę podróży prezydenta DRK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa samolotu w w Demokratycznej Republice Konga
Katastrofa samolotu w w Demokratycznej Republice Konga (Shutterstock.com)
drijk79

Do katastrofy samolotu transportowego doszło w czwartek, w prowincji Maniema. Znaleziono w niej fragmenty samolotu Antonow 72 - podała agencja EFE, powołując się na Urząd Lotnictwa Cywilnego Demokratycznej Republiki Konga. Służby państwa potwierdziły śmierć czterech członków załogi, dwóch oficerów sił zbrojnych i dwóch urzędników odpowiedzialnych za logistykę podróży prezydenckich. Trwają poszukiwania czarnej skrzynki.

Według informacji PAP, maszyna wystartowała z miasta Goma o godzinie 13:32 w czwartek. W drodze do stolicy kraju - Kinszasy, piloci stracili kontakt z wieżą kontrolną.

- Samolot przewoził część taboru prezydenta, eskortowanego przez trzech żołnierzy Gwardii Republikańskiej i kierowcę przydzielonego do jednego z prezydenckich pojazdów opancerzonych - powiedział Giscard Kusema, wiceszef prasowych służb prezydenta Felixa Tshisekediego.

drijk79

Czytaj także: Katastrofa samolotu w Irlandii. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby

Na pokładzie znajdowali się też obywatele Rosji.

- Potwierdzamy, że obywatele Rosji byli częścią załogi i ustalamy ich liczbę - powiedziała Natalia Kononowa, pracownik ambasady rosyjskiej w DRK, cytowana przez agencję informacyjną Interfax.

Zobacz także: USA. Katastrofa samolotu - maszyna spadła na autostradę [WIDEO]

drijk79

Podziel się opinią

Share

drijk79

drijk79
Więcej tematów