Karty graficzne Sapphire w zestawie z grą Dirt3

Karty graficzne Sapphire w zestawie z grą Dirt3
Źródło zdjęć: © Sapphire

24.05.2011 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sapphire wprowadza na rynek nowe karty graficzne HD 6670 Ultimate i HD 6950 Dirt3. Karta HD 6670 Ultimate wyposażona jest w system pasywnego chłodzenia, dzięki czemu jest całkowicie bezgłośna. Natomiast HD 6950 Dirt3 posiada system chłodzenia złożony z dwóch wiatraków. W zestawie z kartami znajdują się kupony uprawniające do ściągnięcia pełnej wersji gry Dirt3. Jednocześnie swoją premierę ma specjalna wersja HD 6870 FleX również z kuponem na grę Dirt3

Sapphire HD 667. Ultimate wyposażona jest w 480 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 800 MHz i 1 GB pamięci GDDR5 taktowany częstotliwością 1000 MHz. Mimo, że karta jest chłodzona pasywnie to taktowania nie różnią się od wersji HD 6670 wyposażonej w chłodzenie aktywne.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Karta została wyposażona w wyjście DL-DVI, HDMI oraz DisplayPort, co pozwala na podłączenie trzech monitorów w trybie Eyefinity. W zestawie znajduje się też przejściówka DVI-VGA.

Karta graficzna Sapphire HD 667. Ultimate posiada moc obliczeniową wystarczającą do uruchomienia nowych gier w całkowitej ciszy oraz przy niskim poborze mocy - karta jest zasilana w całości z portu PCI Express.

Sapphire HD 695. Dirt3 wyposażona jest w 1408 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 800 MHz oraz w 2 GB pamięci GDDR5 pracującej z częstotliwością 1250 MHz.

Karta posiada nowy system chłodzenia zaprojektowany przez SAPPHIRE wyposażony w pięć rurek cieplnych i dwa wiatraki. Większa ilość wiatraków pozwala na zmniejszenie ich prędkości obrotowej, co korzystnie odbija się na głośności karty.

Funkcja Dual BIOS pozwala entuzjastom podkręcania eksperymentować z ustawieniami karty, a Sapphire TriXX pozwala na overclocking i monitorowanie parametrów karty z poziomu systemu Windows.

Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna karty graficznej Sapphire HD 667. Ultimate wynosi 379 zł brutto. Cena HD 6950 Dirt3 zostanie ogłoszona na początku czerwca. Karty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Sapphire)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)