Karty dźwiękowe dla audiofilii: Asus Essence STX II i Essence STX II 7.1

Karty dźwiękowe dla audiofilii: Asus Essence STX II i Essence STX II 7.1

Karty dźwiękowe dla audiofilii: Asus Essence STX II i Essence STX II 7.1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.03.2014 11:40, aktualizacja: 18.03.2014 12:47

Asus wprowadził do sprzedaży dwie, zaawanasowane karty dźwiękowe, które według deklaracji firmy zostały zaprojektowane z myślą o audiofilach. Obie karty zapewniają dźwięk o stosunku sygnału do szumu rzędu 124dB oraz obsługują 600 Ohm'owe słuchawki.

. Wśród komponentów zastosowanych w kartach znajdziemy: zegar z oscylatorem TCXO odpowiadający za niski poziom fluktuacji, regulatory LDO zapewniające spójną, liniową regulację oraz kondensatory WIMA, dzięki którym dźwięk jest bardziej zrównoważony. Zastosowane wzmacniacze operacyjne to natomiast jednostki MUSES 892. i MUSES 8820, które oferują realistyczną tonację oraz szeroki zakres dźwięku.

Zarówno Essence STX II, jak i STX II 7.1 posiadają przełączane gniazda wzmacniaczy oraz są wyposażone w zestawy z trzema dodatkowymi wzmacniaczami operacyjnymi –. dwoma Texas Instruments LME49720 oraz jednym MUSES 8820. Pozwala to na tworzenie różnych kombinacji barw i tonów dźwięku. Do zestawu dołączony jest zacisk, który ułatwia wyciąganie wzmacniaczy operacyjnych.

Do Essence STX II 7.1 dołączona została płyta-córka. Dostarcza ona 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny ze współczynnikiem SNR rzędu 120dB. Płytę w łatwy sposób można umieścić obok karty Essence STX II 7.1. Każdy kanał może zostać skonfigurowany za pomocą dziewięciu gniazd wzmacniaczy operacyjnych. Daje to użytkownikom pełną wolność w tworzeniu środowiska dźwiękowego dostosowanego do ich potrzeb i preferencji.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy obsługuje impedancję do 600ohm i zostały wyposażone w dodatkowe kontrolery opracowane z myślą o bardzo czułych słuchawkach IEM. Obie karty posiadają pakiet oprogramowania, w którego skład wchodzi pełna wersja Dolby Home Theater.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)