Karta sieciowa Wi-Fi na USB: Netgear WN111

Karta sieciowa Wi‑Fi na USB: Netgear WN111

Karta sieciowa Wi-Fi na USB: Netgear WN111
20.07.2009 15:13

Większość dostępnych obecnie na rynku komputerów przenośnych posiada wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową, która pozwala na komunikację z Internetem. Często niestety sygnał ten jest zbyt słaby, żeby móc efektywnie czerpać z zasobów sieciowych, nie mówiąc o udostępnianiu lub pobieraniu plików czy strumienia multimediów. Problem łączności bezprzewodowej dotyczy również komputerów stacjonarnych, które, jeśli już są wyposażone w kartę WiFi, to o bardzo słabych parametrach i sile sygnału.

Alternatywnym rozwiązaniem dla zintegrowanych kart sieciowych, może być nowa karta WiFi WN11. firmy NETGEAR. Mały rozmiar i łączność za pośrednictwem portu USB powoduje, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne. Karta pracuje w najszybszym dziś standardzie Wirless-N. WN111 może być stosowane jako karta sieciowa do komputerów, które nie są w nią wyposażone, jak i równolegle z inną, na przykład wbudowaną kartą w notebookach, w celu wzmocnienia sygnału.

Obraz
© (fot. Netgear)

Połączenie za pośrednictwem WN111 jest zabezpieczone systemem Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), jest zgodne ze standardem WPS (WiFi Protected Setup). Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)