Karta graficzna z hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O

Karta graficzna z hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O

Karta graficzna z hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.12.2013 13:05

Zespół ASUS Republic of Gamers zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej karty graficznej z hybrydowym systemem chłodzącym, który daje wybór pomiędzy powietrzem a wodą. Poseidon GTX 780 z DirectCU H2O uzyskuje temperatury pracy niższe nawet o 24°C w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Producent deklaruje, że w grach Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz BattleField 4 osiąga o 140 proc. niższą temperaturę i zapewnia o 12 proc. większą wydajność.

Nowa karta oparta jest na procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 780. Wyposażona została w technologie i innowacje ROG, takie jak: wentylatory odporne na zakurzenia zwiększające żywotność, Thermal Armor usprawniającą chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic zapewniające zwiększoną stabilność i mniejszy hałas. Taktowanie układu graficznego zostało fabrycznie podniesione i wynosi 954 MHz w trybie standardowym, a 1006 MHz w trybie Boost 2.0.

Technologia DirectCU H2O

Zastosowana w karcie technologia DirectCU H2O, pozwala na korzystanie z chłodzenia wodą oraz powietrzem. Jak to działa? Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie gorącego powietrza, a miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące dodatkowo odprowadzają ciepło z karty i zapewniają niską temperaturę pracy. Standardowe gwinty G¼, pozwalają w prosty sposób przymocować do karty blok wodny.

Karta Poseidon GTX78. uzyskuje niższe od referencyjnych modeli temperatury pracy - w przypadku chłodzenia powietrzem o 7°C, a cieczą o 24°C. Procesor graficzny jest chłodniejszy podczas pracy w trybie GPU Boost 2.0.

Zwiększona żywotność karty

Za jej zasilanie nowej karty graficznej ASUS odpowiada 10-fazowa sekcja DIGI+ VRM z komponentami zgodnymi z technologią Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. DIGI+ VRM pozwala na regulację napięcia, co przekłada się na duży margines przetaktowywania na poziomie znacznie większym, niż w przypadku jakichkolwiek innych kart graficznych.

Poseidon GTX 78. posiada również wytrzymałą tylną płytkę wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, co dodatkowo zapobiega wyginaniu karty oraz zwiększa wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

Karta ROG Poseidon GTX 78. wyposażona jest również w GPU Tweak - narzędzie, które zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii. Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez internet w czasie rzeczywistym - dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Cena: 2290 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)