Kamery Panasonic nagrodzone na targach w Łodzi

Kamery Panasonic nagrodzone na targach w Łodzi

Kamery Panasonic nagrodzone na targach w Łodzi
06.04.2010 13:32

Panasonic podczas łódzkich targów FILM VIDEO FOTO 2010 dwie nagrody. Jako Najlepszy Produkt Targów FVF 2010 w kategorii kamera cyfrowa, zwycięzcą został model Panasonic AG-HMC151E. Kamera Panasonic AG-HPX301E została natomiast wybrana głosami czytelników "Swiata Obrazu" i nagrodzona tytułem Najlepsza Kamera Cyfrowa.

Kamera Cyfrowa Panasonic AG-HMC15. jest pierwszą kamerą z linii pro-video, która wykorzystuje karty SD. Zastosowanie nośnika o pojemności 32 GB pozwala temu urządzeniu na zarejestrowanie 3 godzin materiału w jakości Full HD. AG-HMC151 daje również możliwość nagrywania w trzech mniej zaawansowanych trybach kompresji, które pozwalająca nagranie większej ilości materiału – do 12 godzin w jakości HD. Ponadto kamera Panasonic AG-HMC151 wykorzystuje najnowszą generację formatu AVCHD, który jest przeszło dwa razy bardziej wydajny od technologii MPEG-2 czy MPEG-4.

288762835260160147
© Panasonic AG-HMC151 (fot. Panasonic)

Panasonic AG-HPX301. posiada natomiast naramienną obudowę oraz zapewnia możliwość zmiany obiektywów 1/3’’. Jest to produkt, który pozwala nie tylko na rejestrowanie obrazu w jakości Full HD, ale również umożliwia rejestrowanie obrazu z 10-bitową rejestracją w formacie 4:2:2 z użyciem kodeka AVC-Intra.

Kamera Panasonic AG-HPX301E wykorzystuje do zapisu nośniki P2, od obsługi których wyposażono ją w dwa sloty tego rodzaju kart. Dzięki temu przy wykorzystaniu dwóch nośników o pojemności 64GB pozwala ona na zarejestrowanie obrazu wysokiej jakości o długości znacznie przekraczającej konwencjonalne systemy kasetowe. Obsługa kart P2HD pozwala na korzystanie z takich funkcjonalności jak możliwość natychmiastowego rozpoczęcia nagrywania czy łatwy dostęp i podgląd wszystkich materiałów zarejestrowanych na nośnikach. Ponadto kamera została wyposażona w slot kart SD, które pozwalają na zapisywanie i wgrywanie scen, ustawień użytkownika oraz rejestrację materiałów Proxy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)