Kamery Panasonic nagrodzone na targach w Łodzi

Kamery Panasonic nagrodzone na targach w Łodzi

06.04.2010 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic podczas łódzkich targów FILM VIDEO FOTO 2010 dwie nagrody. Jako Najlepszy Produkt Targów FVF 2010 w kategorii kamera cyfrowa, zwycięzcą został model Panasonic AG-HMC151E. Kamera Panasonic AG-HPX301E została natomiast wybrana głosami czytelników "Swiata Obrazu" i nagrodzona tytułem Najlepsza Kamera Cyfrowa.

Kamera Cyfrowa Panasonic AG-HMC15. jest pierwszą kamerą z linii pro-video, która wykorzystuje karty SD. Zastosowanie nośnika o pojemności 32 GB pozwala temu urządzeniu na zarejestrowanie 3 godzin materiału w jakości Full HD. AG-HMC151 daje również możliwość nagrywania w trzech mniej zaawansowanych trybach kompresji, które pozwalająca nagranie większej ilości materiału – do 12 godzin w jakości HD. Ponadto kamera Panasonic AG-HMC151 wykorzystuje najnowszą generację formatu AVCHD, który jest przeszło dwa razy bardziej wydajny od technologii MPEG-2 czy MPEG-4.

Obraz
© Panasonic AG-HMC151 (fot. Panasonic)

Panasonic AG-HPX301. posiada natomiast naramienną obudowę oraz zapewnia możliwość zmiany obiektywów 1/3’’. Jest to produkt, który pozwala nie tylko na rejestrowanie obrazu w jakości Full HD, ale również umożliwia rejestrowanie obrazu z 10-bitową rejestracją w formacie 4:2:2 z użyciem kodeka AVC-Intra.

Kamera Panasonic AG-HPX301E wykorzystuje do zapisu nośniki P2, od obsługi których wyposażono ją w dwa sloty tego rodzaju kart. Dzięki temu przy wykorzystaniu dwóch nośników o pojemności 64GB pozwala ona na zarejestrowanie obrazu wysokiej jakości o długości znacznie przekraczającej konwencjonalne systemy kasetowe. Obsługa kart P2HD pozwala na korzystanie z takich funkcjonalności jak możliwość natychmiastowego rozpoczęcia nagrywania czy łatwy dostęp i podgląd wszystkich materiałów zarejestrowanych na nośnikach. Ponadto kamera została wyposażona w slot kart SD, które pozwalają na zapisywanie i wgrywanie scen, ustawień użytkownika oraz rejestrację materiałów Proxy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)