Kamera ukryta w WC. Piloci samolotu Boeing 737 oskarżeni o podglądanie pasażerów

Kamera ukryta w WC. Piloci samolotu Boeing 737 oskarżeni o podglądanie pasażerów

Kamera ukryta w WC. Piloci samolotu Boeing 737 oskarżeni o podglądanie pasażerów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
28.10.2019 13:17, aktualizacja: 28.10.2019 14:36

Dwaj piloci linii Southwest Airlines zostali oskarżeni o zamontowanie kamery w WC, na pokładzie samolotu Boeing 737. Mężczyźni mieli podglądać pasażerów za pomocą tabletu. Zarzuty postawiła Renee Steinaker - jedna ze stewardess amerykańskich linii.

Sytuacja miała miejsce w lutym 2017 roku, w trakcie lotu numer 1088, z Pittsburgha do Phoenix. Z zeznań stewardessy wynika, że została poproszona przez pilotów, aby przyszła do kokpitu Boeinga 737, ponieważ jeden z nich potrzebował skorzystać z WC. Według wymogów linii lotniczych, w kokpicie zawsze musi znajdować się dwóch członków załogi.

Renee Steinaker cierpliwie czekała na powrót pilota, gdy nagle zauważyła iPada, na którym odtwarzany był obraz "na żywo" z ukrytej kamery umieszczonej w toalecie. Kiedy stewardessa zapytała pilota, dlaczego na tablecie wyświetla się wideo z WC, ten odparł, że jest to "część nowego wymogu bezpieczeństwa i ściśle tajne działanie polegające na tym, że w Boeingach 737-800 musiały zostać zainstalowane ukryte kamery". Według zeznań stewardessy, mężczyzna poprosił ją, aby nikomu nie mówiła o zdarzeniu.

Oburzona kobieta nie zamierzała zastosować się do próśb pilota i złożyła pozew w sądzie federalnym w Arizonie.

Rzecznik Southwest Airlines poinformował, że linia lotnicza nie umieszcza kamer w toaletach samolotu i nie narusza tym samym prywatności pasażerów. Piloci przyznali natomiast, że mieli w kokpicie iPada, jednak zaprzeczyli zarzutom o podglądaniu pasażerów.

Amerykańskie tanie linie lotnicze, poproszone przez USA Today o bardziej wyczerpujące wyjaśnienia, poinformowały, że nie wystosują innego komentarza w sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)