Już wkrótce pierwsze dwurdzeniowe Atomy dla netbooków

Już wkrótce pierwsze dwurdzeniowe Atomy dla netbooków

15.04.2010 09:00, aktual.: 15.04.2010 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes Intela, Paul Otellini dał do zrozumienia, że jeszcze w tym kwartale jego firma zaprezentuje pierwsze dwurdzeniowe procesory Atom dla netbooków

Podczas wczorajszej konferencji Prezes Intela, Paul Otellini powiedział, że "_ następną innowacją, która pojawi się w Atomach będzie dwurdzeniowość _".

Delikatnie dał ponadto do zrozumienia, że będą to układy przeznaczone dla netbooków. Jeżeli tak się stanie, będą to pierwsze tego typu chipy Intela. Do tej pory oferował on bowiem jedynie jednordzeniowe "netbookowe" modele Atomów - N45. (1,66 GHz) i N470 (1,83 GHz).

Pine Trail

Intel przygotował w poprzednim roku dla netbooków platformę Pine Trail, która korzysta z nowych procesorów Atom posiadających zintegrowaną grafikę oraz kontroler pamięci. Rozwiązanie to przyczyniło się co prawda do wydłużenia czasu pracy tych niewielkich komputerów na baterii, lecz nie zapewniło im znaczącego skoku wydajności.

DDR3 zamiast DDR2

Intel, poza wprowadzeniem dwurdzeniowych jednostek chce też zapewnić wyższą wydajność netbookom poprzez udostępnienie dla nowych Atomów wsparcia pamięci DDR3. zamiast wolniejszych kości DDR2.

Warto dodać, że Otellini przyznał również na koniec, że jego firma planuje pod koniec roku udostępnić także Atomy dla takich urządzeń jak smartfony i tablety.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)