Jesienne premiery BOSE

Jesienne premiery BOSE

Jesienne premiery BOSE
20.10.2009 15:25, aktualizacja: 20.10.2009 15:52

Tej jesieni Bose wprowadza na rynek nowe produkty od słuchawek QuietComfort 15, po cyfrowy system muzyczny SoundDock 10.

Nowe słuchawki QuietComfort 15 są wynikiem ponad 30-stu lat nieprzerwanych badań firmy Bose nad technologią redukcji hałasu - badań, które zapoczątkowały powstanie kategorii produktów zapewniających redukcję hałasu i doprowadziły do opracowania przełomowych rozwiązań wykorzystywanych w zastosowaniach wojskowych, lotniczych i konsumenckich.

Dzięki wykorzystaniu istotnych udoskonaleń konstrukcyjnych w dziedzinie aktywnych i pasywnych technologii redukcji hałasu, słuchawki QuietComfort 1. oferują większe tłumienie niepożądanych dźwięków w bardziej hałaśliwych środowiskach i w szerszym zakresie częstotliwości, przy czym realizowane jest to bez pogorszenia jakości odtwarzanego dźwięku i komfortowego dopasowania słuchawek do uszu - z czego znana jest rodzina produktów QuietComfort.

Obraz
© (fot. Bose)

Słuchawki QuietComfort 1. stanowią debiut opatentowanego, zaawansowanego elektronicznie podejścia do aktywnej redukcji hałasu, polegającego na umieszczeniu mikrofonów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz muszli nausznika. Zastosowane rozwiązanie elektroniczne umożliwia lepsze rozpoznanie dźwięku w prawie każdym środowisku, a następnie bardziej efektywny jego pomiar, porównanie i określenie reakcji na występujący hałas – odbywa się to w sposób ciągły poprzez wytwarzanie odpowiedniego sygnału kasującego ten hałas. W słuchawkach QuietComfort 15 wykorzystano wyniki dziesięcioleci badań w zakresie odtwarzania dźwięku przez słuchawki. Opatentowana technologia aktywnej korekcji dostraja elektronicznie pasmo przenoszenia słuchawek, zapewniając dokładne odtwarzanie dźwięku instrumentów i głosu.

Cena detaliczna 1399 PLN.

Nowy bezprzewodowy system muzyczny SoundLink, to jednomodułowy, przenośny zestaw głośnikowy, który umożliwia odtwarzanie muzyki z komputera –. bezprzewodowo – wewnątrz i na zewnątrz domu.

Nowy system SoundLink został zaprojektowany, jako proste rozwiązanie dla osób, które słuchają nagrań muzycznych odtwarzanych z komputera, ale nie chcą być zmuszane do przebywania w pobliżu komputera podczas odtwarzania muzyki. Konfigurowanie systemu jest łatwe. Nie jest wymagane żadne oprogramowanie lub połączenie typu Wi-Fi. Wystarczy jedynie wsunąć załączony klucz USB SoundLink™. do odpowiedniego gniazda i wybrać muzykę – z iTunes, radia internetowego lub dowolnego innego źródła muzyki – a sygnał audio zacznie być przekazywany strumieniowo do systemu SoundLink poprzez łącze bezprzewodowe dalekiego zasięgu, które działa przez ściany i podłogi.

Obraz
© (fot. Bose)

Aby zapewnić jeszcze większą elastyczność zastosowań, w skład zestawu wchodzi akumulator litowo-jonowy, co czyni bezprzewodowy system muzyczny SoundLink prawdziwie przenośnym. Akumulator ten ładuje się z zasilacza AC system, a więc żadne dodatkowe gniazdko nie jest wymagane. Akumulator zapewnia pełną moc wymaganą przez system do odtwarzania muzyki z pełną głośnością przez około trzy godziny lub przez dłuższy czas, przy bardziej umiarkowanych poziomach odsłuchu.

Cena detaliczna 2299 PLN. Kolejna nowość to cyfrowe zestawy głośnikowe kina domowego CineMate GS i CineMate, które umożliwiają odtwarzanie dźwięku pochodzącego z odbiornika telewizyjnego wysokiej rozdzielczości (HDTV) z zapewnieniem takiej jakości jak w systemach kina domowego. Zestawy te zostały zmodernizowane tak, aby zapewnić lepszą jakość dźwięku podczas odtwarzania filmów, muzyki i imprez sportowych przy zachowaniu tych samych możliwości podłączeń, co w oryginalnym zestawie głośnikowym CineMate.

Obraz
© CineMate GS (fot. Bose)

Opatentowany układ cyfrowego przetwarzania dźwięku BOSE TrueSpace wspiera wytwarzanie dźwięku przestrzennego obejmującego całe pomieszczenie z dźwięku pochodzącego z różnorodnych źródeł sygnału wideo i audio – bez potrzeby stosowania głośników kanałów tylnych i kanału centralnego.
Nowe wejście optyczne umożliwia doprowadzenie strumienia audio typu 5.1. który pozwala na odtwarzanie bardziej głębokich basów i bardziej przestrzennego dźwięku o zwiększonej dynamice.

Obraz
© CineMate (fot. Bose)

Zestawy głośnikowe mogą być w łatwy sposób podłączane do odbiornika telewizyjnego. Nie ma potrzeby przełączania innych źródeł już podłączonych do odbiornika telewizyjnego, takich jak odtwarzacz Blu-ray, odtwarzacz DVD lub odbiornik telewizji kablowej czy satelitarnej. Zintegrowane układy wzmacniania i przetwarzania sygnału redukują potrzebę stosowania dodatkowych komponentów.

Cena detaliczna: CineMate GS - 3299 PLN i CineMate - 2499 PLN. * Najnowszy cyfrowy *system muzyczny Bose SoundDock 10, ma zapewnić jakość odtwarzania dźwięku nieosiągalną poprzednio przez jednokomponentowe (umieszczone w jednej obudowie) systemy głośnikowe dla iPod’a. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych i nowych technologii SoundDock 1. jest najlepszym systemem tego typu oferowanym przez firmę Bose.

System SoundDock 10. mierzy zaledwie 23 cm wysokości; 43,2 cm szerokości i 28,7 cm głębokości. Zastosowano w nim nową wersję opatentowanej technologii Bose WAVEGUIDE, która została opracowana specjalnie dla systemu SoundDock 10 i po raz pierwszy zastosowana w tym systemie.

Nowy tunel waveguide wspólnie ze specjalnie opracowanym wooferem BOSE zapewniają odtwarzanie bardzo głębokich niskich tonów bez konieczności powiększania obudowy lub stosowania oddzielnego subwoofera. Są one połączone za pomocą opatentowanej, uniwersalnej, metalowej nakładki, która spełnia określone wymagania: szczelnie łączy tunel waveguide z wooferem, stanowi osłonę magnetyczną, steruje przepływem powietrza przez obudowę i wytrzymuje wysokie ciśnienie wewnętrzne tworzone przez system podczas odtwarzania dźwięku.

Obraz
© (fot. Bose)

SoundDock 1. jest wyposażony w nową, opatentowaną, wymienną architekturę dokowania zaprojektowaną tak, aby system był „odporny” na rozwiązania przyszłościowe i zapewniał ochronę inwestycji właściciela mimo opracowywania nowych technologii odtwarzania. Stacja dokująca Bluetooth jest dostarczana w pudełku z systemem i odbiera muzykę bezprzewodowo ze stereofonicznego telefonu muzycznego Bluetooth. Równocześnie z powstawaniem nowych standardów urządzeń odtwarzających będą opracowywane i udostępniane także nowe stacje dokujące.
Cena detaliczna 3299 PLN.
Firma Bose wprowadziła także na rynek swoje pierwsze słuchawki douszne do zastosowań mobilnych, mobile in-ear, które pozwalają użytkownikom cieszyć się muzyką w swoich telefonach komórkowych, oferując im wysoką jakość dźwięku oraz komfortowe dopasowanie do uszu. Nowe słuchawki umożliwiają łatwe odbieranie połączeń telefonicznych –. są wyposażone w dogodnie położony mikrofon wbudowany w kabel oraz wielofunkcyjny przycisk, który umożliwia zarówno odbieranie i kończenie rozmów, jak i płynne przełączanie z trybu muzycznego do trybu rozmów i odwrotnie.

Obraz
© (fot. Bose)

Nowe słuchawki douszne Bose są kompatybilne z większością muzycznych telefonów komórkowych, w tym z telefonem iPhone 3. oraz wcześniejszymi modelami telefonów iPhone. Do słuchawek dołączany jest zestaw trzech różnych adapterów, które umożliwiają podłączenie słuchawek do wielu innych popularnych telefonów komórkowych.

Dzięki zastosowaniu opatentowanych technologii Bose, w tym struktury akustycznej BOSE TriPort, a także elektroakustycznej konstrukcji, słuchawki zapewniają realistyczny dźwięk o dużej czystości i szerokim zakresie akustycznym.

Cena detaliczna 539 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)