Jelly Bean coraz bliżej dominacji

Jelly Bean coraz bliżej dominacji
Źródło zdjęć: © JD Hancock / flickr.com / CC

04.04.2013 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tradycji stało się zadość. Jak co miesiąc – Google podzieliło się z nami szczegółowymi informacjami na temat procentowego udziału poszczególnych wersji swego mobilnego OS-u na rynku Androidów.

Co dość interesujące –. gigant z Mountain View postanowił dokonać zmian w metodzie naliczania comiesięcznych wyników i zdecydował, że od teraz będą one bazować nie na liczbie urządzeń pingujących serwery Google, a na liczbie posiadaczy smartfonów i tabletów, którzy w ciągu danego okresu podliczeń odwiedzili sklep internetowy Play.

Jak można było się tego spodziewać –. zmiana najbardziej odbiła się na wynikach czyniącego ostatnio największe postępy Androida Jelly Bean, który zanotował pokaźny, niemal 9-procentowy wzrost z 16,5 do 25 procent udziałów w bieżącym zestawieniu rezultatów. Co raczej mało zaskakujące, najbardziej oberwało się z kolei starszym Androidom spod znaku Froyo i Gingerbread, które zanotowały kolejno 3,6 i 4-procentowy spadek w porównaniu do rezultatów z poprzedniego okresu podliczeń.

No i cóż, choć wyniki zdają się mówić same za siebie, trudno mówić tu o jednoznacznej poprawie. Z jednej strony –. zmiana metody naliczania być może będzie skutkować ukazywaniem bardziej rzeczywistego obrazu rynku Androidów, który pomoże deweloperom w zorientowaniu się jak wielu aktywnych użytkowników ciągle korzysta z danej wersji mobilnego OS-u Google. Z drugiej jednak, nie da się ukryć, że pachnie to trochę celowym windowaniem wyników, które już od dawna stanowią przedmiot najróżniejszych kpin ze strony najgroźniejszej konkurencji i oponentów giganta z Montain View (czyt. Apple)
.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że tym razem skutecznie udało mu się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Apple zaczyna produkcję nowego iPhone'a

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)