Jeff Bezos zaczyna pobyt w Indiach. Szef Amazon musi stawić czoła protestom

Jeff Bezos zaczyna pobyt w Indiach. Szef Amazon musi stawić czoła protestom

Jeff Bezos zaczyna pobyt w Indiach. Szef Amazon musi stawić czoła protestom
Źródło zdjęć: © East News | AFP/EAST NEWS
14.01.2020 20:40

Coroczne wydarzenie Smbhav nie może odbyć się bez dyrektora generalnego Amazon. Jeff Bezos rozpoczął swoją podróż do Indii. Już jutro czekają go pierwsze spotkania. Lokalni przedsiębiorcy i organizacje nie są zadowoleni z jego działalności.

Organizowane przez Amazon Smbhav ma pomagać w nawiązywaniu kontaktu z małymi i średnimi firmami w Indiach. Są ich miliony, więc to gra warta świeczki. Koncern Bezosa był wielokrotnie krytykowany za działanie na szkodę lokalnych mniejszych firm, ale według rzecznika, Amazon nie ma sobie nic do zarzucenia i działa zgodnie z oficjalnymi zaleceniami.

Jeff Bezos musi zmierzyć się z problemem. Jego firma stoi w ogniu krytyki

Amazon i jego rywal Flipkart zostali zmuszeni do zmian w prowadzeniu swoich działalności po tym, jak Indie wprowadziły nowe prawo dotyczące zasad handlu w sieci pod koniec 2018 roku. Przepisy mają stawiać bardziej na lokalnych przedsiębiorców, ale według organizacji The Confederation of All India Traders (CAIT), która zrzesza handlowców i stowarzyszenia handlowe oraz Komisji ds. Konkurencji w Indiach (CCI), Amazon może potencjalnie naruszać przepisy i dalej działać na szkodę lokalnych przedsiębiorców.

Jak powiedział sekretarz generalny CAIT - "Amazon próbuje stworzyć fałszywą propagandę, że jest prawdziwym przyjacielem handlowców, chociaż jest ich najgorszym wrogiem". Oczywiście rzecznik firmy Jeffa Bezosa oświadczył w CNBC coś zgoła przeczącemu takim poglądom - "Cieszymy się z możliwości przedyskutowania zarzutów dotyczących Amazon. Jesteśmy pewni naszej zgodności z przepisami i będziemy w pełni współpracować z CCI."

Cnbc zaznacza, że Jeff Bezos będzie chciał także spotkać się z premierem Indii Narenrą Modi czy celebrytami filmowymi z Bollywood. Jednak nie wszystkie potencjalne spotkania są potwierdzone i oficjalnie zapowiedziane opinii publicznej. Rzecznik Amazona odmówił komentarza na temat szczegółów wizyty Jeffa Bezosa. Wiemy jednak, że część zrzeszeń i firm zamierza bojkotować wizytę i nie stawić się na wydarzeniu Amazon.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)