Jeff Bezos: usuńmy wszystkie zanieczyszczenia w kosmos, by uratować Ziemię

Jeff Bezos: usuńmy wszystkie zanieczyszczenia w kosmos, by uratować Ziemię
Źródło zdjęć: © Getty Images | Joe Raedle

20.07.2021 21:58

Miliarder Jeff Bezos, były prezes Amazon, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ochrony środowiska po locie rakietą New Shepard w kosmos. Uważa, że jedynym sposobem na uratowanie Ziemi jest przeniesienie zanieczyszczeń w przestrzeń kosmiczną.

“Cały przemysł ciężki musi przenieść zanieczyszczenia w kosmos. Tylko tak uratujemy tę piękną, wyjątkową planetę jaką jest Ziemia” – powiedział założyciel Amazona w wywiadzie dla MSNBC po locie w kosmos rakietą New Shepard zbudowaną przez jego nową firmę Blue Origin.

“To przedswięwzięcie na całe dekady, ale trzeba to zacząć, a wielkie rzeczy zaczynają się od drobnych kroków” – powiedział miliarder. “I właśnie ta suborbitalna misja turystyczna pozwala nam to rozpocząć i przećwiczyć to wiele razy” – dodał.

Najbogatszy człowiek świata przyznał przy okazij, że właśnie dzięki temu lotowi jeszcze mocniej utwierdził się w swoich planach walki ze zmianami klimatycznymi. Podróż odbyła się we wtorek 20 lipca 2021 i trwała 10 minut, 10 sekund.

“Żyjemy na tej pięknej planecie, ale nie masz pojęcia, jak cienka jest warstwa atmosfery póki nie spojrzysz na nią z przestrzeni kosmicznej” – powiedział szef Blue Origin. “Wydaje się nam, że atmosfera jest ogromna, więc nie trzeba się nią przejmować. Dopiero gdy zobaczysz ją z kosmosu, widzisz jaka jest narażona na zniszczenie”. – dodał.

Słowa Bezosa są szlachetne, ale nie można zapominać o tym, że loty rakiet w kosmos generują 100 razy więcej CO2 na pasażera niż loty samolotów pasażerskich. Rakieta kosmiczna potrafi wytworzyć nawet 300 ton dwutlenku węgla, który pozostanie w górnej warstwie atmosfery przez wiele lat – podkreślił Eloise Marais, profesor geografii fizycznej University College London w wywiadzie z Guardianem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)