Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy

Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy

Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
27.04.2009 14:30, aktualizacja: 27.04.2009 14:59

Według Infosecurity Europe, ponad jedna trzecia pracowników może zdecydować się na kradzież wrażliwych informacji swojej firmy, jeżeli będzie mogła uzyskać z takiej kradzieży istotne korzyści.

Badanie przeprowadzone przez organizatora konferencji związanych z bezpieczeństwem pokazują, iż wśród pracowników skłonnych do kradzieży wrażliwych danych, 6. proc. oczekuje gratyfikacji za ponoszone ryzyko na poziomie co najmniej 1 miliona funtów, podczas gdy 10 proc. chciałoby mieć z tego możliwość spłacenia swoich długów. Minimaliści - 2 proc. - gotowi są to zrobić za wystawną kolację.
Infosecurity Europe podaje także, że 6. proc. pracowników jest przekonana, iż kradzież wrażliwych danych firmy jest łatwa, a 88 proc. potwierdza, że informacje, do których mają dostęp przedstawiają istotną wartość.
Przestępcy są biegli w wynajdywaniu takich nielojalnych pracowników, którzy mogą być nakłaniani do wynoszenia istotnych informacji należących do ich pracodawców, dlatego też organizacje powinny zwracać większą uwagę na odpowiednie przeszkolenie pracowników w zakresie ochrony wrażliwej informacji i stosować odpowiednie technologie i procesy zabezpieczające przed udostępnianiem wrażliwej informacji nieupoważnionym pracownikom, a także wprowadzać i egzekwować politykę bezpieczeństwa zapewniającą zgodność z obowiązującymi przepisani w zakresie ochrony danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)