Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy

Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy27.04.2009 14:30
Jedna trzecia pracowników gotowa jest kraść wrażliwe informacje swojego pracodawcy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Według Infosecurity Europe, ponad jedna trzecia pracowników może zdecydować się na kradzież wrażliwych informacji swojej firmy, jeżeli będzie mogła uzyskać z takiej kradzieży istotne korzyści.

Badanie przeprowadzone przez organizatora konferencji związanych z bezpieczeństwem pokazują, iż wśród pracowników skłonnych do kradzieży wrażliwych danych, 6. proc. oczekuje gratyfikacji za ponoszone ryzyko na poziomie co najmniej 1 miliona funtów, podczas gdy 10 proc. chciałoby mieć z tego możliwość spłacenia swoich długów. Minimaliści - 2 proc. - gotowi są to zrobić za wystawną kolację.
Infosecurity Europe podaje także, że 6. proc. pracowników jest przekonana, iż kradzież wrażliwych danych firmy jest łatwa, a 88 proc. potwierdza, że informacje, do których mają dostęp przedstawiają istotną wartość.
Przestępcy są biegli w wynajdywaniu takich nielojalnych pracowników, którzy mogą być nakłaniani do wynoszenia istotnych informacji należących do ich pracodawców, dlatego też organizacje powinny zwracać większą uwagę na odpowiednie przeszkolenie pracowników w zakresie ochrony wrażliwej informacji i stosować odpowiednie technologie i procesy zabezpieczające przed udostępnianiem wrażliwej informacji nieupoważnionym pracownikom, a także wprowadzać i egzekwować politykę bezpieczeństwa zapewniającą zgodność z obowiązującymi przepisani w zakresie ochrony danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)