Jeden z operatorów wycofuje się z rynku

Jeden z operatorów wycofuje się z rynku

Jeden z operatorów wycofuje się z rynku
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
30.07.2009 14:35

Blyk, wirtualny operator działający m.in. na Wyspach i oferujący darmowe połączenia w zamian za odsłuchiwanie reklam, poinformował, że kończy swoją działalność na tamtejszym rynku. Karty użytkowników będą aktywne tylko do końca sierpnia.

Blyk to jeden z pierwszych operatorów, który zaoferował regularne doładowania konta w zamian za odsłuchiwanie reklam. Każdego miesiąca jego brytyjscy użytkownicy otrzymywali 15 funtów do wykorzystania na usługi oferowane przez sieć. W zamian za to zgadzali się na otrzymywanie materiałów marketingowych, wśród których znajdowały się reklamy, ale także informacje czy kupony rabatowe. Jednak wszystko wskazuje na to, że taki pomysł na Wyspach nie wypalił.

Stało się tak za sprawą użytkowników, którzy chętnie przyjmowali bezpłatne doładowania konta, jednak niezbyt chętnie uczestniczyli w prowadzonych akcjach marketingowych. Zmusiło to operatora do zmiany modelu biznesowego, który zakłada likwidację sieci. Karty użytkowników będą aktywne do północy 26. sierpnia.

Wycofanie się sieci Blyk z Wielkiej Brytanii nie oznacza, że pomysł darmowych usług za odsłuchiwanie reklam jest w odwrocie. Holenderski oddział firmy ma się dobrze i wciąż będzie działać, a w przyszłości planowane jest wejście na takie rynki jak Niemcy, Hiszpania i Belgia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)