Jeden na milion. Udało się go uchwycić na fotografii

Jeden na milion. Udało się go uchwycić na fotografii

Jeden na milion. Udało się go uchwycić na fotografii
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | erni
Karolina Modzelewska
15.11.2019 13:30, aktualizacja: 15.11.2019 15:48

Nietypowy jeleń został sfotografowany w stanie Michigan. Twórca zdjęcia twierdzi, że to wyjątkowo rzadki okaz i nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej widział coś podobnego. Chodzi o poroże.

Steve Linderg regularnie fotografuje dziką przyrodę, a swoje zdjęcia publikuje na portalu Facebook. Wprawne oko fotografa pozwoliło mu na uchwycenie nietypowego mulaka białoogonowego, nazywanego również jeleniem wirgińskim. Jest to ssak parzystokopytny z rodziny jeleniowatych, który występuje głównie w Ameryce Północnej.

Niestandardowy wygląd

Co wyróżniało jelenia? Jego poroże. Nie składało się z dwóch wyrostków kości czołowych, a trzech. Poroże jest charakterystycznym elementem dla samców jeleniowatych. Za wyjątek uznaje się jedynie renifery, ponieważ w przypadku tych ssaków poroże posiadają zarówno samce, jak i samice.

Jeden na milion

Zdjęcie wykonane przez Linderg'a wywołało duże zdziwienie. Wiele osób zarzucało fotografowi, że poprawił je w Photoshopie i celowo dorobił trzeci wyrostek kości czołowej. Linderg na swoją obronę opublikował kolejne fotografie przedstawiające jelenia.

Informacje o niezwykłym jeleniu potwierdził lokalny lekarz weterynarii – Steve Edwards. Zaznaczył, że ssak jest zdrowy, a nietypowe poroże mogło wykształcić się, kiedy był zarodkiem. Nazwał też poroże "rzeczą jedną na milion".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)