Jakie pytania z serii "jak to zrobić" zadajemy Google najczęściej w Polsce? Technologiczny gigant opublikował zaskakujący raport

Jakie pytania z serii "jak to zrobić" zadajemy Google najczęściej w Polsce? Technologiczny gigant opublikował zaskakujący raport04.09.2017 16:19
Jakie pytania z serii "jak to zrobić" zadajemy Google najczęściej w Polsce? Technologiczny gigant opublikował zaskakujący raport
Źródło zdjęć: © Fot. Redakcja WP Tech

Jak to zrobić? Dziś częściej wrzucimy to pytanie w wyszukiwarkę Google, niż zapytamy kogoś innego. Google właśnie opublikował raport, z podziałem na poszczególne kraje, z którego dowiemy się, jakie czynności najczęściej sprawiają użytkownikom problem.

Google News Lab opublikowało bardzo ciekawy raport - dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jakie czynności sprawiają problem użytkownikom wyszukiwarki z różnych części świata. Pytania z serii "jak to zrobić" często zadajemy też w Polsce. Dane zostały przedstawione na specjalnej stronie, gdzie ilustrują je zabawne animacje.

289206178880432186
Źródło zdjęć: © Google News Lab

Na osobną kategorię zasłużyły pytania dotyczące drobnych (albo i nie), domowych napraw. O ile mieszkańcy Północnej Ameryki i Wschodniej Azji najczęściej podejmują się samodzielnego wysiłku naprawienia toalety, o tyle Polacy mają ewidentny problem z oknami, oraz drzwiami, co swoja drogą może wiele o nas powiedzieć... Albo o wynajmowanych mieszkaniach. O sposób naprawy jakich innych domowych sprzętów najczęściej pytają Polacy?

  1. Okna
  2. Drzwi
  3. Ściana
  4. Żarówka
  5. Pralka
  6. Lodówka
  7. Toaleta
  8. Gniazdko elektryczne
  9. Umywalka
289206178880628794
Źródło zdjęć: © Google News Lab

Są też pytania nieśmiertelne - jak się okazuje, co roku o tej samej, bliskiej lata porze zaczynamy w panice poszukiwać informacji o tym, jak zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. To jedno z najpopularniejszych pytań na świecie. Wygląda na to, że nawet ruch "body positive" niewiele zmienił w kwestii troski o atrakcyjny wygląd na wakacyjnej plaży.

289206178880759866
Źródło zdjęć: © Google News Lab

Kuchnia to jedno z tych miejsc, gdzie nie brakuje zagadek. Mając internet zawsze pod ręką wiemy, że w dowolnym momencie możemy sprawdzić, jak wykonać pozornie prostą czynność. Choć niektórych może dziwić, że nie wszyscy wiedzą, jak ugotować jajko, to właśnie to pytanie zadawano najczęściej. Niech jednak pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie zapomniał, jak się właściwie gotowało np. te szparagi... Internauci potrzebują odświeżać wiedzę na ten temat regularnie co rok.

289206178880890938
Źródło zdjęć: © Google News Lab

Inną, najpopularniejszą kategorią na świecie są oczywiście pytania o romantyczne relacje. Najwięcej użytkowników interesujących się tym tematem znalazło się naturalnie w przedziale wiekowym od 12 do 21 lat. Z kolei starsi użytkownicy raczej interesowali się kwestiami związanymi z finansami oraz formalnościami. Brutalne, ale prawdziwe.

289206178881022010
Źródło zdjęć: © Google News Lab

Poza prostymi pytaniami pojawiły się też te, które rzeczywiście dotyczą bardziej skomplikowanych czynności. Jak zawiązać krawat? Wcale nie takie łatwe zadanie. Pojawiają się też pytania natury niemalże filozoficznej - wyjątkowo interesuje nas np. to, jak być szczęśliwym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)