Jakie informacje muszą się znaleźć na telewizorze zanim go kupimy?

Jakie informacje muszą się znaleźć na telewizorze zanim go kupimy?
Źródło zdjęć: © UKE

10.04.2014 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwość wyboru energooszczędnych produktów jest bardzo istotna dla konsumentów i ma wpływ, zarówno na zużycie energii elektrycznej w skali globalnej, jak również na rachunki konsumentów za zużycie energii. Dokonując wyboru odbiornika telewizyjnego pamiętajmy, że dostawcy i dystrybutorzy są zobowiązani do informowania konsumentów m.in. o rocznym zużyci energii elektrycznej.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, mając na uwadze fakt, iż regulacje dotyczące elektrycznych produktów, w tym m.in. telewizorów, obowiązują od niedawna, a wyniki prowadzonych kontroli pokazały, że część producentów i sprzedawców nie w pełni realizuje obowiązki informowania konsumentów o zużyciu energii przez oferowane produkty, przygotował Informator o obowiązkach dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory.

Przygotowany w UKE Informator ma pomóc dostawcom (producentom i importerom) oraz dystrybutorom (sprzedawcom) telewizorów zapoznać się, z obowiązkami, jakie nakłada na nich ustawa z dnia 1. września 2012 r. o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię oraz rozporządzenie delegowane Komisji Europejskiej Nr 1062/2010 z dnia 28 września 2010 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/30/UE w odniesieniu do etykiet efektywności energetycznej dla telewizorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)