Jakich wakacji szukają Polacy w internecie? Królują wyjazdy "last minute"

Jakich wakacji szukają Polacy w internecie? Królują wyjazdy "last minute"

Jakich wakacji szukają Polacy w internecie? Królują wyjazdy "last minute"
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Oskar Ziomek
02.07.2019 21:32, aktualizacja: 03.07.2019 10:29

Wakacyjny wyjazd to szereg przygotowań i dylematów, w rozwiązaniu których często pomaga wyszukiwarka internetowa. Statystyki zdradzają, czego Polacy najczęściej szukają przed wypoczynkiem.

Specjaliści z firmy MBridge - Marketing Experts przeanalizowali internetowe wyszukiwania Polaków przed sezonem urlopowym. Ze statystyk można się dowiedzieć, jakie tematy interesują nas przed wakacjami najbardziej.

Okazuje się, że najczęściej wyszukiwanym hasłem dotyczącym wakacji jest termin "last minute", który w wyszukiwarce pojawia się ponad 500 tys. razy miesięcznie. Fraza "wakacje tanio" wyszukiwana jest średnio 10 tys. razy w miesiącu.

Przy okazji dowiadujemy się jakie są główne cele podróży Polaków. Statystyki wskazują na częste wyszukiwanie wakacji "nad morzem" (około 16 tys. wyszukań miesięcznie), ale ponadto wiele zapytań dotyczących Chorwacji (także ok. 16 tys. miesięcznie), Grecji, Albanii, Bułgarii czy Turcji. Analitycy zwracają uwagę, że coraz częściej wśród wyszukiwanych celów podróży pojawiają się bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Dominikana, Hawaje czy Malediwy.

Internetowe wyszukiwania związane z wakacjami nie dotyczą oczywiście wyłącznie kierunków podróży. Wśród najczęstszych zapytań pojawiają się też takie hasła jak "co zabrać na wakacje", "ubezpieczenia podróżne", "wakacje dla singli" czy "praca na wakacje".

Ponadto Polacy szukają informacji gdzie i jak wyrobić paszport dzieciom, jakie są niezbędne kosmetyki na wyjazd, a nawet upewniają się, kiedy wakacje się rozpoczynają. Do tego dochodzą jeszcze pytania podróżujących samolotami. W tym przypadku najczęściej pojawiają się pytania o rodzaje i rozmiary dopuszczalnych walizek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)