Jaki kalkulator można mieć na maturze? Wyjaśniamy

Jaki kalkulator można mieć na maturze? Wyjaśniamy

Jaki kalkulator można mieć na maturze? Wyjaśniamy
Źródło zdjęć: © East News | Lukasz Piecyk/REPORTER
Adam Bednarek
24.04.2018 12:33

Kalkulator znajduje się wśród przyborów i materiałów pomocniczych, które obowiązkowo trzeba mieć ze sobą na maturze w przypadku niektórych przedmiotów. Ale czy każdy się nadaje? Nie - wyjaśniamy, jaki jest potrzebny.

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Edukacyjnej, kalkulator znajduje się na liście materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie maturalnym w 2018 roku. W przypadku zdających maturę, jest obowiązkowy podczas egzaminu z biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki oraz matematyki. Można, ale nie trzeba, wykorzystać go również podczas testu z wiedzy o społeczeństwie.

Nie każdy kalkulator można jednak zabrać ze sobą na test. CKE zaznacza, że dopuszczalny jest kalkulator prosty.

"Jest to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb" - czytamy na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej.

CKE przypomina również, że to przewodniczący zespołu egzaminacyjnego (dyrektor szkoły) informuje zdających, czy dane przybory i materiały
pomocnicze zapewnia szkoła, czy każdy zdający przynosi własne. Tak jest właśnie w przypadku kalkulatorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)