Jaki jest zasięg usług telefonicznych w UE?

Jaki jest zasięg usług telefonicznych w UE?

Jaki jest zasięg usług telefonicznych w UE?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.07.2011 11:20

98% Europejczyków ma dostęp do telefonu - wynika z najnowszych badań Eurobarometru. 89% korzysta z telefonu komórkowego, natomiast 71% ze stacjonarnego.

Większość gospodarstw domowych (62%) posiada dostęp zarówno do telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego. Do posiadania jedynie tego pierwszego przyznało się 9% pytanych, natomiast drugiego - 27%. Dane te są zbliżone do wyników poprzedniego badania, które zostało przeprowadzone pod koniec 2009 roku.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

W Polsce wskaźnik dostępu do telefonu wynosi 96%. 9% gospodarstw ma dostęp jedynie do telefonu stacjonarnego, natomiast 49% - tylko do komórkowego. Bez dostępu do jakiegokolwiek telefonu pozostaje 4% gospodarstw.

Krajem o najniższym dostępie do telefonii pozostaje Rumunia (89%), natomiast najwyższym, pełnym, Dania, Szwecja, Słowacja, Luksemburg, Cypr, Malta oraz Holandia.

Średnio 62% gospodarstw w Unii posiada dostęp zarówno do telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego. Najwyższy odsetek zanotowano w Szwecji (94%), natomiast najniższy w Czechach (15%).

Najmniej gospodarstw domowych z dostępem jedynie do telefonu stacjonarnego jest w Czechach (1%), natomiast najwięcej - w Niemczech (19%). W przypadku telefonu komórkowego dane te to, odpowiednio, 2% w Szwecji oraz 81% w Czechach. Najwięcej gospodarstw domowych bez dostępu do jakiegokolwiek telefonu jest w Rumunii (11%).

Badanie przeprowadzone zostało między 9. lutego, a 8. marca 2011 roku. Wzięło w nim udział prawie 27 tys. gospodarstw domowych z terenu Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)