Jak zablokować wyskakujące reklamy? Prosty i skuteczny sposób

Jak zablokować wyskakujące reklamy? Prosty i skuteczny sposób

Jak zablokować wyskakujące reklamy? Prosty i skuteczny sposób
Źródło zdjęć: © Pexels
13.05.2020 15:54

Wyskakujące reklamy w przeglądarce potrafią być bardzo irytujące. Jak zablokować wyskakujące okienka? Jest na to prosty i skuteczny sposób, zarówno jeśli korzystamy w przeglądarki na komputerze, jak i na telefonie.

Jeśli wyskakujące okienka i reklamy sprawiają wam problemy, to warto wiedzieć, że blokowanie ich jest domyślną funkcją w każdej przeglądarce. Wyjaśniamy krok po kroku, jak poradzić sobie z irytującymi okienkami na przykładzie przeglądarki Chrome.

Jak zablokować wyskakujące reklamy w Chromie?

Chociaż na poszczególnych urządzeniach może to wyglądać nieco inaczej, to sposób na to, jak zablokować wyskakujące reklamy w przeglądarce Chrome jest bardzo prosty.

  • Wchodzimy w "Ustawienia" przeglądarki (prawy górny róg);
  • Wybieramy opcję "Zaawansowane" i przechodzimy do obszaru "Prywatność i bezpieczeństwo";
  • Następnie wybieramy zakładkę "Pop-upy i przekierowania" i blokujemy niechcianą funkcję.

Ta prosta instrukcja sprawdza się nie tylko w przypadku natrętnych reklam, ale również do innych wyskakujących okienek. Podobną metodologię możemy zastosować również w innych przeglądarkach. Chociaż nazwa poszczególnych funkcji będzie się nieco różnić, to nie powinniście mieć większego kłopotu, z tym by zablokować wyskakujące reklamy.

Należy mieć na uwadze, że niektóre strony i aplikację mogą od nas żądać zgody na wyświetlanie ogłoszeń w osobnych okienkach. Na szczęście w takim wypadkach zwykle przychodzi z pomocą program do blokowania niechcianych treści.

Blokowanie reklam z programem AdBlock Plus

Blokowanie wyskakujących reklam z wtyczki do przeglądarki jest bardzo proste i skuteczne. Najpopularniejszym tego typu rozwiązaniem jest AdBlock Plus, który działa m.in. z przeglądarkami Google Chrome, Firefox, Internet Explorer czy Safari.

Producent udostępnił ponadto wersję na urządzenia przenośne z systemem Android na pokładzie. Co więcej poza blokowaniem reklam, AdBlock Plus dodatkowo dba o bezpieczeństwo użytkownika, bowiem uniemożliwia wyśledzenie jego aktywności podczas korzystania z przeglądarki, blokuje domeny malware.

AdBlock Plus możecie pobrać z bazy programów dobreprogramy.pl:

Jak zablokować wyskakujące reklamy na telefonie?

Blokowanie reklam w aplikacjach na smartfonie jest trudne, ponieważ zwykle jest to jedyne źródło dochodu dla twórcy aplikacji. Jednak blokowanie wyskakujących okienek w przeglądarce na telefonie jest możliwe i proste. Jeśli jesteście w posiadaniu smartfona z systemem Android należy:

  • Otworzyć aplikację Chrome;
  • Otworzyć wybraną stronę internetową;
  • Wybrać opcję "Więcej", która znajduje się na prawo do paska adresu;
  • Następnie wejść w "Informacje" i kliknąć "Ustawienia witryny";
  • W sekcji "Uprawnienia" wybrać "Powiadomienia" i wyłączyć to ustawienie.

Reklamy wciąż pojawiają się - co zrobić?

Jeżeli mimo naszych starań na zablokowanie wyskakujących reklam lub okienek z inną treścią, wciąż jesteśmy "nękani" niechcianymi treściami, może to oznaczać , że na komputerze zainstalowane jest niechciane lub złośliwe oprogramowanie. W takim wypadku może pomóc zresetowanie ustawień przeglądarki. Pamiętajcie też, by zawsze pobierać pliki i aplikacje z zaufanych źródeł.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)