Jak wypełnić PIT w 5 minut?

Jak wypełnić PIT w 5 minut?

Jak wypełnić PIT w 5 minut?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.01.2012 14:54, aktualizacja: 19.01.2012 18:47

Właśnie tyle czasu wystarczy na wypełnienie deklaracji podatkowej za 2011 rok w programie e-pity. Jest to prosta i intuicyjna aplikacja do wypełniania PIT-ów.

Program e-pity umożliwia rozliczenie następujących deklaracji podatkowych za rok 2011. PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-4r, PIT-11, PIT-28, PIT-39, PIT-40, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-7 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3). Na wypełnienie deklaracji PIT-37 w programie e-pity wystarczy 5 minut. Aby uprościć rozliczenie podatku dochodowego, firma e-file przygotowała praktyczną listę kontrolną PIT „Checklista”, zbierającą wszystkie dokumenty i informacje, które mogą okazać się niezbędne w rozliczeniu z fiskusem.

Wydrukuj lub wyślij elektronicznie
Zaletą programu jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów. Gotowy formularz PIT można przesłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.gov.pl lub wydrukować i osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego. Poza uaktualnieniem wzorów formularzy oraz rezygnacją z konieczności wpisywania NIP-u w przypadku osób fizycznych, w aktualnej wersji odświeżono interfejs, uproszczono nawigowanie i przesyłanie deklaracji drogą elektroniczną. PIT-y można wypełnić zarówno w poręcznym kreatorze, jak i w postaci aktywnych deklaracji. W przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg program pilnuje limitów i sumuje kwoty.

Aplikacja e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1. podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co ważne program – w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku – nie ogranicza wyboru OPP. Istnieje także opcja wypełnienia PIT-a w komputerze czcionką imitującą pismo odręczne.

Jeżeli wypełnialiśmy już wcześniej deklarację w programie e-pity, nasze dane już tam są, nie musimy ich ponownie wpisywać. Program po jednorazowym wprowadzeniu kopiuje je do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty. Podczas wypełniania deklaracji w kreatorze użytkownik w każdym momencie może cofnąć się do poprzednich kroków i zmodyfikować dane, może też w przerwać przygotowywanie PIT-a, by później powrócić do jego wypełniania.

Dla podatnika i dla płatnika
Ułatwieniem dla pracodawców i pracowników ma być możliwość przesłania deklaracji PIT-1. drogą elektroniczną. Otrzymane od pracodawcy mailem dane z pliku z PIT-11 można wczytać do programu e-pity, dzięki czemu wypełnianie PIT-a sprowadza się do zaznaczenia ulg, z jakich chce się skorzystać.

UPO – jedyny dowód, że przesłałeś PIT-a
Niezależnie od tego, czy PIT-a wyślemy do Urzędu Skarbowego przez komputer, telefon czy tablet, na naszą skrzynkę mailową przyjdzie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Jest to dowód na otrzymanie zeznania przez fiskusa. UPO należy przechowywać przez pięć lat w razie kontroli skarbowej. Możemy je wydrukować lub zachować na swoim komputerze.

W programie e-pity dane z formularza PIT są zabezpieczone szyfrowaniem HTTPS. Aplikacja e-pity dostępna jest w wersji on-line oraz off-line i działa na platformie Windows. Można ją pobrać z naszego działu z plikami klikając na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)