Jak wykorzystać zużyte telefony? Można z nich zrobić biżuterię

Jak wykorzystać zużyte telefony? Można z nich zrobić biżuterię

Jak wykorzystać zużyte telefony? Można z nich zrobić biżuterię
Źródło zdjęć: © Dekoeko mat. prasowe
Aleksandra Grzegrzółka
12.09.2017 17:06

Jeśli lubicie oryginalną biżuterię, a idea recyklingu nie jest wam obca, na pewno spodoba wam się nowy pomysł na to, jak można wykorzystać zużyte telefony. Istnieją też inne zastosowania!

Recykling zużytych telefonów najczęściej polega na przetworzeniu ich w taki sposób, aby odzyskać z nich cenne komponenty i surowce. Te następnie można wykorzystać przy produkcji nowych urządzeń. To jednak tylko jedna z możliwości - można także stworzyć z nich zupełnie inne przedmioty. Platforma Dekoeko, specjalizująca się w kreatywnym ekologicznym aktywizowaniu marek miała na to oryginalny pomysł. Z zużytych smartfonów powstały urocze drobiazgi, takie jak kolczyki, naszyjniki, pierścionki, a nawet spinki do mankietów. Taki proces nazywamy upcyclingiem - dzięki niemu z potencjalnych odpadów powstają małe dzieła sztuki.

Obraz
© Dekoeko mat. prasowe
Obraz
© Dekoeko mat. prasowe

Wiele materiałów ze starych telefonów wykorzystuje się również w refabrykacji telefonów komórkowych, notebooków, aparatów fotograficznych, a nawet konsol do gier. Część pozyskanych materiałów znajdziemy też w bateriach montowanych w samochodach hybrydowych i elektrycznych. Co ciekawe, aż 1 na 3 samochody ma katalizator spalin, wykonany z części odzyskanych ze starych telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

Obraz
© Dekoeko mat. prasowe
Obraz
© Dekoeko mat. prasowe
Obraz
© Dekoeko

Jeśli sami macie pomysł na ekologiczne wykorzystanie starego telefonu, zaprezentowana unikatowa biżuteria może być wasza - więcej znajdziecie nastronie konkursu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)