Jak wybrać drukarkę. Modele do domu i małej firmy

Jak wybrać drukarkę. Modele do domu i małej firmy

Urządzenia wielofunkcyjne do użytku domowego nie kosztują wiele
Urządzenia wielofunkcyjne do użytku domowego nie kosztują wiele
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
28.09.2021 12:39

Zdjęcia z wakacji, ważne dokumenty do pracy, a może prezentacja do szkoły dla dziecka – z praktycznym urządzeniem wielofunkcyjnym możesz wydrukować wszystko, co przyjdzie ci do głowy. W każdym domu przyda się drukarka, a model, który drukuje szybko i wydajnie jest na wagę złota.

Proste drukarki laserowe i atramentowe nie kosztują wiele, już za kilkaset złotych możesz kupić model sprawdzonej firmy. Dużą popularnością cieszą się również urządzenia wielofunkcyjne, które pozwolą dodatkowo na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone do użytku domowego zajmują niewiele miejsca i z powodzeniem zmieszczą się pod biurkiem. Zarówno te mniejsze, jak i nieco większe modele do biura teraz kupisz w obniżonych cenach.

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, zwróć uwagę nie tylko na ceny samego sprzętu, ale również jego eksploatacji. Wybierając modele wiodących firm możesz mieć pewność, że poszczególne tusze i tonery znajdziesz w każdym większym sklepie, a ich cena będzie niewygórowana. Dobre drukarki oferują również wyższą jakość samego wydruku, co jest szczególnie ważne podczas drukowania wykresów i zestawień.

Atramentowa czy laserowa

Wybór nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod względem wydajności prym wiodą drukarki laserowe. Doskonale sprawdzą się w biurach, gdzie drukuje się dużo i szybko. Są również bardzo wydajne, jeden toner wystarczy na zdecydowanie więcej stron. Urządzenia laserowe mogą wydrukować nawet kilkanaście tysięcy stron na jednym tonerze, co znacznie przewyższa pod tym względem sprzęt atramentowy.

Z kolei drukarki atramentowe sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy zależy ci na dużo głębszych barwach i przyzwoitym kontraście – to czyni z nich doskonały sprzęt do użytku domowego. Świetnie sprawdzi się do drukowania kolorowych wykresów, zestawień, a także zdjęć. Jednocześnie wydajność drukarki atramentowej jest mniejsza niż modeli laserowych. Warto porównać wydajność tuszu. Zwykle producenci zamieszczają na opakowaniach informację na ile stron druku wystarczy dany wkład. Dzieląc cenę tonera przez liczbę możliwych do wydrukowania stron otrzymasz koszt jednej kartki.

Więcej niż zwykła drukarka

Urządzenia wielofunkcyjne to rozwiązanie dla osób, które potrzebują czegoś więcej niż okazjonalne wydrukowanie kilku stron. Profesjonalne drukarki przeznaczone zarówno dla dużych firm, jak i małych działalności odpowiadają wszelkim potrzebom konsumentów. Drukowanie czarno-białe i w kolorze, skaner, kopiarka, a także funkcja skanowania obustronnego mogą być bardzo przydatne, dlatego warto zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenia. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, który spełni wszystkie twoje wymagania, rozważ zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)