Jak Polacy oceniają sprzęt AGD?

Jak Polacy oceniają sprzęt AGD?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.09.2013 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogólnopolskie badania tempa życia Polaków wykazały, że od sprzętu AGD oczekujemy przede wszystkim niezawodności.

Badanie przeprowadzone przez IIBR na zlecenie marki Bosch na reprezentatywnej grupie 80. osób metodą CAWI (Omnibus online) dowiodło, że pomimo zabiegania i braku czasu, aż 80 procent Polaków jest zadowolonych z posiadanego sprzętu AGD.

W percepcji badanych sprzęt AGD jest dobrze dostosowany do szybkiego tempa życia - uważa tak 8 na 1. badanych. Jeśli coś chcielibyśmy zmienić w sprzęcie AGD, to jest to głównie elastyczność urządzeń w stosunku do naszych potrzeb (45 proc.) lub zbyt wolne działanie (34 proc.). Wyższe wymagania wobec sprzętu AGD mają mężczyźni, nie kobiety (56 proc. mężczyzn jako wadę wskazywało brak elastyczności urządzeń, ten sam problem wskazywało zaledwie 33 proc. kobiet).

_ Co ciekawe, im ktoś młodszy, bardziej zapracowany i mieszkający w większym mieście, tym ważniejszym oczekiwaniem jest, ażeby sprzęt AGD działał szybko. Dla przykładu, osoby bezrobotne, oceniające w większości swoje tempo życia, jako wolne, zbyt wolne lub w sam raz, dwa razy rzadziej zwracają uwagę na szybkość sprzętu, niż osoby pracujące lub uczące się (12 proc. dla niepracujących/bezrobotnych i 25 proc. dla pracujących dorywczo lub na stałe oraz 29 proc. dla uczących się lub studiujących) _ - komentuje wyniki dr Tomasz Sobierajski, socjolog.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Jesteśmy eco, tylko, gdy możemy zaoszczędzić
Ponad połowa z nas wymaga od sprzętu AGD oszczędności energii, a 4. proc. zwraca szczególną uwagę na niskie koszty eksploatacji. Podkreślmy, że oszczędność energii była wyjątkowo ważna dla osób niepracujących (72 proc.), podczas gdy waga tej zmiennej wśród osoby o dochodach w gospodarstwie domowych powyżej 3000 złotych, spadała dramatycznie do 38 procent. Dla osób cechujących się dobrą sytuacją materialną, bardziej niż oszczędność energii liczyła się niezawodność urządzeń (71 proc.).

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

gadżetylodówkazmywarka
Komentarze (0)