Jak mądrze wybrać profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów?

Jak mądrze wybrać profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów?
Źródło zdjęć: © Fotolia | Hoda Bogdan

07.07.2015 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas lubi robić zakupy. Ten dreszczyk emocji, lekkie podekscytowanie i wyobrażenie, jak bardzo zmieni się nasze życie po dokonaniu zakupu. Bez względu na to, czy dokonujemy zakupów w galerii handlowej, czy w sklepie internetowym, emocje, które temu towarzyszą pozostają takie same. Na rynku dostępnych jest wiele modeli maszynek do strzyżenia włosów, stąd też wybór odpowiedniego urządzenia na pierwszy rzut oka może nie być taki prosty.

Wybierając właściwą strzyżarkę, powinniśmy wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować. Często zdarza się tak, że wybieramy urządzenie, które znacznie wykracza poza nasze potrzeby.
_ Przed wami kilka porad jak rozsądnie wybrać odpowiednią strzyżarkę. _

Maszynki do strzyżenia dzielimy na profesjonalne i amatorskie. Te pierwsze są wykonane z trwalszych materiałów i tym samym są droższe. Dlatego też adresowane są do salonów fryzjerskich, gdzie używa się ich nawet kilkanaście razy na dzień. W domu raczej mało kto skraca włosy tak często, dlatego amatorskie strzyżarki świetnie sprawdzą się w domowym zaciszu. Większość modeli posiada ergonomiczny kształt. Dzięki temu urządzenie dobrze „leży”. w dłoni i wygodnie jest nim pracować. Warto zwrócić uwagę, czy uchwyt jest antypoślizgowy, ponieważ wtedy mamy pewność, że urządzenie nie wyślizgnie się z dłoni. Ceny maszynek do strzyżenia zaczynają się od 30 zł, a kończą nawet na 900 zł. Jak się okazuje dobrej klasy maszynkę można kupić już za około 100 zł.
_ Parametry i czas ładowania _

Kupując maszynkę do strzyżenia, warto zwrócić uwagę na ostrza, czas aktywności bez ładowania oraz czas ładowania baterii. Tworzywo ostrza jest jednak najważniejsze. Im solidniejsze ostrza tym maszynka wystarczy nam na dłużej. Najlepiej sprawdzają się ostrza ceramiczne i tytanowe, które są praktycznie niezniszczalne. Ważna jest również długość i szerokość ostrza. W zależności od modelu maszynki możemy mieć nawet 1. rodzajów długości. Należy jednak pamiętać, że przy użytkowaniu domowym wystarczy nam maksymalnie pięć rodzajów. Za to szerokość maszynki powinna się mieścić w przedziale od 30 do 45 mm.
Ładowanie maszynki do strzyżenia włosów może odbywać się dwojako: poprzez akumulator lub kabel. W pierwszym przypadku zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z urządzenia w dowolnym miejscu . Dodatkowo brak kabla nie przeszkadza podczas strzyżenia i zapewnia większą swobodę ruchu. W drugim przypadku urządzenie działa tylko po podłączeniu do prądu. Co sprawia, że mamy pewność, iż maszynka cały czas będzie pracowała efektywnie. Ponadto urządzenie jest lżejsze, ponieważ nie posiada w środku akumulatora.

_ Dodatkowe akcesoria _

W zależności od ceny maszynek możemy otrzymać dodatkowe akcesoria. W podstawowym zestawie znajdziemy: nakładki, pędzel do czyszczenia oraz oliwkę. Sporadycznie można znaleźć również grzebień oraz nożyczki. Najbardziej popularne w wyposażeniu są nakładki, gdyż dzięki nim będziemy mogli regulować długość podcięcia włosów. Za to rzadziej występujące akcesoria w postaci grzebienia i nożyczek mogą uzupełnić działanie maszynki. W zależności od stopnia skomplikowania fryzury można dodatkowo podciąć miejsca, z którymi maszynka nie poradziła sobie.

_ Poniżej polecamy pięć sprawdzonych modeli maszynek do strzyżenia. _

_ 1. Philips QC5115/15 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Największą popularnością cieszy się maszynka Philips QC5115/15. która działa tylko i wyłącznie przewodowo. Urządzenie posiada wbudowaną nasadkę grzebieniową i posiada dziesięć ustawień zabezpieczonych, które można regulować do 21 mm. Maszynka nie wymaga również konserwacji, np. smarowania. Strzyżarkę kupimy za 65 zł.
_ 2. Remington Pro Power HC5800 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Powyższy model jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym (na jednym ładowaniu pracuje ok. 12. minut), co pozwala na swobodne użytkowanie. W zestawie można znaleźć dwie nakładki grzebieniowe z długością strzyżenia od 3 do 42 mm oraz grzebień do zarostu z zakresem od 1 do 13 mm. Urządzenie zostało wyposażone w system Dual Boost, który pozwala dostosować prędkość obrotową silnika w zależności od rodzaju włosów zapewniając precyzyjne strzyżenie. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi zawsze wiadomo, jaki jest stopień naładowania baterii, a w przypadku rozładowania można ją naładować już w ciągu 10 min. Remington Pro Power HC5800 można kupić już za 170 zł.

_ 3. Braun cruzer z 6 beard & head (45571) _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Bezprzewodowa maszynka do włosów i brody Braun Cruzer z 6 beard & head świetnie się sprawdzi zarówno do przycinania zarostu, jak i do przycinania włosów. Posiada regulowany grzebień do brody z sześcioma ustawieniami dla kilkudniowego zarostu. Ponadto osoby zapuszczające brodę mogą zadbać o jej wygląd w zakresie długości 1-1. mm. Za to regulowany grzebień do włosów posiada sześć ustawień w zakresie 10 - 20 mm. Godzina ładowania pozwoli na 40 minut pracy. Maszynkę kupimy za 190 zł.

_ 4. Zelmer 39Z014 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Prezentowany model to bezprzewodowa maszynka do strzyżenia. Korpus urządzenia został wykonany z polerowanej stali szlachetnej. Maszynka posiada tytanowe i ceramiczne ostrza, które pozwalają wymodelować każdą fryzurę. W zestawie znajdziemy pięć nakładek grzebieniowych. Golarka na jednym ładowaniu pozwala pracować przez ok. 5. minut. 39Z014 kupimy za 85 zł.

_ 5. Jaguar CM 2000 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Jaguar CM 200. to ergonomiczna maszynka przewodowa. Posiada bardzo żywotny, cicho pracujący silnik. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w precyzyjne ostrza o szerokości 46 mm, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo Jaguar CM 2000 posiada system Easy Lock, który pozwala na płynną regulację cięcia bez nakładek na długościach 1 mm do 2 mm. W zestawie oprócz maszynki otrzymujemy 6 nakładek, olej do smarowania oraz szczoteczkę. Urządzenie można kupić już za 270 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)