Izrael: Policjantka strzeliła w plecy nieuzbrojonego Palestyńczyka [Zobacz wideo]

Izrael: Policjantka strzeliła w plecy nieuzbrojonego Palestyńczyka [Zobacz wideo]

Izrael: Policjantka strzeliła w plecy nieuzbrojonego Palestyńczyka [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © East News | Edi Israel / Israel/REPORTER
Karolina Modzelewska
05.11.2019 15:44

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młody, nieuzbrojony mężczyzna zostaje postrzelony przez izraelskich policjantów. Wcześniej funkcjonariusze kazali mu opuścić ręce i oddalić się. Palestyńczyk nie spodziewał się, że po wykonaniu rozkazu zostanie tak potraktowany.

Nagranie wzbudziło wiele kontrowersji i z prędkością światła obiegło media na całym świecie. Widać na nim, że postrzelony mężczyzna grzecznie wykonuje wydawane mu polecenia, a pomimo to zostaje postrzelony w plecy. Krzyczy z bólu i upada na ziemię.

Strzał w plecy Palestyńczyka prawdziwy?

Wiele osób zastanawiało się, czy wideo jest prawdziwe. Niestety, przedstawia prawdę. Zostało opublikowane dopiero w sobotę (02.11) przez izraelski Kanał 13, chociaż pochodzi sprzed kilkunastu miesięcy. Teraz dotarło do dziennikarzy.

Palestyńczyk próbował dostać się do Izraela

Według izraelskich mediów widoczny na nagraniu Palestyńczyk został postrzelony gumową kulą, a całe zdarzenie miało miejsce w maju 2018 roku. Doszło do niego nieopodal punktu kontrolnego Al-Zaim. Mężczyzna próbował przedostać się z Zachodniego Brzegu do Izraela.

Całą sprawę badają śledczy. W najbliższych tygodniach ma zostać skierowana do sądu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)