Izrael ostro reaguje na cyberataki

Izrael ostro reaguje na cyberataki

Izrael ostro reaguje na cyberataki
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
09.01.2012 11:13

Hakerzy znajdują się w niebezpieczeństwie i nic ich nie uchroni przed akcjami odwetowymi ze strony Izraela

Izrael użyje siły przeciwko "terroryzmowi" hakerów - zapowiedział w sobotę wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Dany Ajalon po opublikowaniu w internecie wykradzionych informacji o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków.

"Trzeba przekazać informację tym wszystkim, którzy napadają lub próbują napaść na Izrael, w tym na jego cyberprzestrzeń, i uprzedzić ich, że znajdują się w niebezpieczeństwie i nic ich nie uchroni przed akcjami odwetowymi ze strony Izraela" - oznajmił Ajalon.

Ajalon wyraził jednocześnie zadowolenie, że USA "oficjalnie ogłosiły, iż każdy atak na ich cyberprzestrzeń będzie uważany za deklarację wojny i zareagują tak, jak się reaguje na atak rakietowy".

Haker podający się za Saudyjczyka opublikował w internecie w minionym tygodniu wykradzione informacje o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków. W sumie ujawnił dane ponad 2. tysięcy aktywnych kart i twierdzi, że może opublikować dane kolejnych 400 tysięcy kart.

Według izraelskiego portalu internetowego Ynet powołującego się na eksperta-informatyka, przedstawiający się w sieci haker jako OxOmar ma 19 lat i wykorzystuje serwer w Meksyku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)