iXoost - stacja dokująca dla miłośników motoryzacji

iXoost - stacja dokująca dla miłośników motoryzacji

iXoost - stacja dokująca dla miłośników motoryzacji
Źródło zdjęć: © ixoost.it
15.07.2015 08:15
Obraz
© (fot. ixoost.it)

Maska auta jako szczyt łóżka, lampa z felgi to tylko niektóre obiekty pożądania wielu motomaniaków. Do listy należy dołączyć jeszcze jedno nietypowe rozwiązanie, które skierowane jest również do miłośników marki Apple. Jest to stacja dokująca iXoost, która została wykonana z kolektorów wydechowych mocnych silników spalinowych.

Dwóch projektantów z włoskiej Modeny, Mateo Panini oraz Micro Pecorari postanowiło udowodnić, że elementy silnika mogą mieć zastosowanie w domowym zaciszu. Niepowtarzalne stacje dokujące wykonywane są z bloku aluminium i oprócz głośników szerokopamsowych, posiadają również subwoofer zajmujący się odtwarzaniem niskich tonów.

Obraz
© (fot. ixoost.it)

Największa stacja dokująca składa się z 12 cylindrowego silnika samochodowego i zawiera aż sześć głośników oraz dwa aktywne subwoofery o mocy 140 W. Mniejsze zestawy zbudowane z elementów silników 8 i 10 cylindrowych mają wbudowany jeden subwoofer i odpowiednio cztery lub pięć głośników.

Produkt wykonywany jest ręcznie w siedzibie głównej koncernu Ferrari i jest inspirowany historią aut wykonywanych na zamówienie lub przerabianych przez właścicieli.

Obraz
© (fot. ixoost.it)

Dodatkowo stacjom iXoost do iPhone’ów i iPodów towarzyszy wyróżniająca się stylowym interfejsem aplikacja do odtwarzania muzyki, którą możemy ściągnąć z App Store.

Niestety, iXosst ma jedną wadę. Jest nią cena. Za podstawową wersję musimy zapłacić 20 tys. złotych.

Źródło: ixoost.it / digitaltrends.com / WP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)