ISIS ofiarą hakerów. Opublikowano listę blisko 2000 sympatyków kalifatu

ISIS ofiarą hakerów. Opublikowano listę blisko 2000 sympatyków kalifatu

ISIS ofiarą hakerów. Opublikowano listę blisko 2000 sympatyków kalifatu
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
13.11.2017 10:18, aktualizacja: 13.11.2017 12:08

Amaq, to swojego rodzaju agencja informacyjna rozpowszechniająca propagandę tzw. państwa islamskiego. Po licznych atakach i przejęciach przez hakerów, ISIS oświadczyło, że sieć Amaq została znacznie zabezpieczona i jest odporna na kolejne ataki.

Muzułmańska grupa hakerów nazywająca się Di5s3nSioN, już wcześniej atakowała ISIS. Poprzednio wyłączyła automatyczny system mailingowy Amaq. Dlatego hakerzy odebrali oświadczenie jako wyzwanie i już po 3 godzinach włamali się do wewnętrznej sieci "agencji informacyjnej". Przejęli i upublicznili listę 1784 subskrybentów agencji Amaq, która wg Idependent jest wiarygodna. Wysłali też islamistów wiadomość ze słowami:

"Zhakowalismy waszą 'bezpieczną' listę mailingową. Daesh… czy mamy nazywać was psami za wasze zbrodnie, czy wężami za wasze tchórzostwo? My jesteśmy błędami w waszym systemie."

Obraz
© Independet

E-mail zawierał zredagowaną listę subskrybentów. Na twitterze grupy napisali: "Wzywanie podjęte… za łatwo". Członkowie Di5s3nSi0N prowadzą kampanię wymierzoną przeciwko tzw. państwu islamskiemu. Mówią o sobie "My niezłomna młodzież sunnicka powracamy aby złamać Daesh". Kulminacja ich kampanii ma mieć miejsce w tym tygodniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)