iPhone oraz iPod touch zostaną zakazane w kasynach?

iPhone oraz iPod touch zostaną zakazane w kasynach?
Źródło zdjęć: © IDG

17.02.2009 19:00, aktual.: 18.02.2009 10:15

Urząd w Nevadzie, zajmujący się regulacją rynku hazardowego w tym stanie, otrzymał informację o nowej aplikacji dostępnej dla urządzeń mobilnych, która może posłużyć klientom kasyn do oszukiwania podczas gry w BlackJacka. Dostępny na telefon iPhone oraz odtwarzacz muzyczny iPod touch program zajmuje się m.in. liczeniem kart.

Gra BlackJack, znana u nas bardziej jako "oczko", polega na zebraniu przez gracza kart, których wartość będzie jak najbliższa liczbie 21. Przeciwko niemu staje krupier, którego zadaniem jest uzbieranie kart o wartości większej, niż udało się to graczowi, ale wciąż mniejszej lub równej wartości 21.
Jak działa aplikacja?
Głównym jej zadaniem jest analiza kart znajdujących się na stole oraz przewidywanie prawdopodobieństwa wystąpienia kolejnych figur wraz z ich kolejnością. Wprowadzanie danych o już rozdanych kartach może się odbywać zarówno ręcznie, jak i za pomocą wbudowanego w urządzenie aparatu fotograficznego. Dane wynikowe mogą być przekazywane użytkownikowi np. poprzez bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Wszystko to może się odbywać przy wyłączonym w telefonie ekranie, co stwarza poważne trudności w wykryciu takiego procederu.

W czym tkwi problem?
Najciekawszą kwestią we wspomnianej sprawie nie jest fakt stworzenia takiej aplikacji. W końcu już nie raz twórcy oprogramowania dla iPhone'a czy iPoda touch potrafili nas zaskoczyć swoją pomysłowością. Problem polega na tym, że o ile samo liczenie kart nie jest w stanie Nevada zabronione, o tyle zakazane jest wykorzystywanie w tym celu jakichkolwiek urządzeń elektronicznych.

Wprowadzenie zakazu korzystania z iPhone'a oraz iPoda touch w wybranych kasynach leży w gestii ich menedżerowie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)