iPhone obsługuje Flash, tylko nie w Safari

iPhone obsługuje Flash, tylko nie w Safari

iPhone obsługuje Flash, tylko nie w Safari
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
09.10.2009 13:26

Adobe potwierdziło, że iPhone posiada już sześć aplikacji opartych o Flash, które można pobrać z App Store. Stworzenie ich było możliwe, co może być dla Apple niespodzianką, dzięki nowemu autorskiemu zestawowi narzędzi udostępnionych deweloperom przez firmę bardziej znaną za linię produktów Photoshop. Adobe stwierdza, że “następna wersja Flash Authoring pozwoli deweloperom na tworzenie niezależnych aplikacji opartych o technologie Flash”.

Firma podkreśla, że na razie nie będzie to oznaczać, że iPhone będzie miał możliwość odtwarzania wideo i reklam na stronach odwiedzanych przez użytkowników, ale pozwoli na wzrost ilości aplikacji Flash w App Store.

Adobe ma nadzieję przyciągnąć większą ilość deweloperów aplikacji Flash do końca tego roku. Obecnie Flash Authoring znajduje się w fazie “private beta”.

Wcześniej w tym tygodniu, Adobe podpisało umowy na dostarczenie Flah Player’a praktycznie ze wszystkimi największymi producentami smartfonów. Na liście nie znalazł się jednak iPhone. Mimo wszystko firma twierdzi, że cały czas pracuje nad możliwością wprowadzenia wtyczki Flash do Safari.

Obecnie użytkownicy iPhone’a mogą przetestować działanie aplikacji opartych o Flash, ściągając z App Store “That Roach Game”, Just Letters”, “Chroma Circuit”, “Fickleblox”, “Red Hood”. i “Trading Stuff”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)