iPhone czwartej generacji będzie miał aparat 5 Mpix

iPhone czwartej generacji będzie miał aparat 5 Mpix

iPhone czwartej generacji będzie miał aparat 5 Mpix
25.12.2009 16:37, aktualizacja: 26.12.2009 01:42

Jak podaje serwis unwiredview czwarta generacja telefonów Apple'a będzie mogła pochwalić się matrycami CMOS zbudowanymi z 5 mln pikseli. Premiera nowych iPhone'ów odbędzie się w okolicy czerwca, już w styczniu Apple pokaże za to swój tablet internetowy.

Komponenty do nowego iPhone'a tradycyjnie już wyprodukuje Foxconn. Układ optyczny i matrycę dostarczy firma OmniVision Technologies, która odpowiedzialna jest za produkcję także obecnych aparatów 3,2 Mpix dla iPhone'ów 3GS.

Tajwańskie źródła podają, że OmniVision spodziewa się sprzedaży Apple'owi 40-45 mln modułów fotograficznych w 2010 roku, co wskazywać może na jeszcze większe plany sprzedażowe Apple'a niż tegoroczne.

Drugą gorącą informacją jest przeciek o _ nowym, większym urządzeniu mobilnym, z ekranem o większej niż do tej pory rozdzielczości _, którego premiera szykowana jest na styczeń 2010 roku. Najprawdopodobniej chodzi tu o zapowiadany od dłuższego czasu tablet Apple'a, choć na dobrą sprawę być może sprawa dotyczy jakiejś bardziej rozbudowanej wersji iPod-a touch.

Część producentów aplikacji na telefony i iPody Apple'a została poproszona o przystosowanie ich do nowych, większych rozdzielczości. Programy mają być użyte do demonstracji możliwości nowego produktu Apple'a jeszcze w styczniu 2010 roku. Tyle ile jest przecieków, tyle też wielkości ekranów można znaleźć - mówi się zarówno o 7, 10, jak i o 11 calach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)