iPhone bije rekordy popularności w USA

iPhone bije rekordy popularności w USA
Źródło zdjęć: © Apple

27.06.2011 14:56, aktual.: 27.06.2011 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według firmy analitycznej BTIG Research, iPhone jest najlepiej sprzedającym się telefonem zarówno w sieci AT&T, jak i Verizon. Oznacza to, że jego udział w amerykańskim rynku smartfonów jest niezagrożony, w przeciwieństwie do Androida.

BTIG Research zapytała w sumie 250 sklepów AT&T i Verizon który ze znajdujących się w ich ofercie telefon sprzedaje się najlepiej. W tej pierwszej aż 65% sklepów odpowiedziało, że najlepiej sprzedaje się telefon od Apple. Zaledwie 31% wskazało, że należą do nich urządzenia z Androidem.

W przypadku Verizon 51% zapytanych punktów wskazało na iPhone’a, natomiast 38% na Androida. Jednak w przypadku tego operatora warto mieć na uwadze, że telefon Apple wszedł do jego oferty dopiero w lutym.

Obraz
© (fot. Apple)

Takie dane znajdują potwierdzenie w wynikach poszczególnych platform na amerykańskim rynku smartfonów za I kwartał 2011 roku. Według ostatnich danych przedstawionych przez Needham & Co., Android traci udziały w rynku amerykańskim, natomiast iOS wyraźnie zyskuje.

Warto również w tym miejscu odnotować fakt, że Android po raz pierwszy od połowy 200. roku traci swoje udziały na jakimkolwiek rynku. W dodatku jest to rynek macierzysty, co może oznaczać, że rywalizacja systemów na tym rynku wciąż jest zacięta. Czy Windows Phone 7 w sojuszu z Nokią (lub bez niej) będzie w stanie zaznaczyć swoją obecność w USA?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)