iPhone 4S vs. smartfony z Androidem - porównanie żywotności baterii

iPhone 4S vs. smartfony z Androidem - porównanie żywotności baterii

iPhone 4S vs. smartfony z Androidem - porównanie żywotności baterii
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
09.11.2011 15:44, aktualizacja: 07.10.2016 18:47

Magazyn PC World wziął na warsztat najmocniejsze na rynku amerykańskim smartfony i przyjrzał się z bliska wydajności zainstalowanych w nich akumulatorów. Jesteście ciekawi, jak wypadły takie cacka jak iPhone 4S, HTC Thunderbolt i DROID Bionic?

Świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby nie trzeba było przynajmniej raz dziennie wpinać smartfonów do kontaktu (nie daj Boże portu USB). GPS, Wi-Fi, transmisja danych, gry i tuzin innych funkcji codziennie pożerają ogromną ilość akumulatora, który w przeciwieństwie do procesorów montowanych w najnowszych telefonach, nie zwiększa w tym samym tempie swojej wydajności.

Gadżeciarze z PC World postanowili sprawdzić dziewięć smartfonów z górnej póki pod kątem żywotności akumulatora. W każdym z nich uruchomili film w jakości 720p, jasność ekranu i głośność dźwięku ustawili na maksa i ze stoperem w ręku sprawdzili, ile czasu minie zanim każdy z nich padnie (telefon rzecz jasna).

Wyniki przeprowadzonego przez nich eksperymentu możecie podziwiać na załączonej tabeli:

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Gwoli ścisłości dodam, że iPhone 4S był testowany ze starym, wyjątkowo energożernym systemem.

PC World już zapowiedział przeprowadzenie kolejnego testu, gdy tylko na rynku pojawią się ostatnio zapowiadane przez nas cacka z Androidem na pokładzie: Motorola RAZR oraz ponownie iPhona 4S, lecz już ze zaktualizowanym systemem iOS w wersji 5.0.1.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)