Internetowe wydarzenia roku według internautów

Internetowe wydarzenia roku według internautów

Internetowe wydarzenia roku według internautów
Źródło zdjęć: © IDG
18.12.2007 17:00, aktualizacja: 19.12.2007 15:12

Zamknięcie serwisu Napisy.org i premiera iPhone'a to najważniejsze wydarzenia w branży internetowej w mijającym roku - tak zadecydowało prawie 2000 osób, które wzięły udział w ankiecie stworzonej przez firmę NetGuru.pl, organizatora spotkań BarCamp.

*Zamknięcie serwisu Napisy.org i premiera iPhone'a to najważniejsze wydarzenia w branży internetowej w mijającym roku - tak zadecydowało prawie 2000 osób, które wzięły udział w ankiecie stworzonej przez firmę NetGuru.pl, organizatora spotkań BarCamp. *

Drugim najważniejszym wydarzeniem w polskim internecie wybrano "ekspansję popularności serwisu społecznościowego Nasza-Klasa.pl".

Premiera cyfrowej edycji albumu Radiohead była drugim najbardziej istotnym wydarzeniem w światowym internecie, zdecydowały osoby wypełniające ankietę.

|

Obraz

|
| --- |

Na podstawie wyników sondażu został napisany raport. Jak podkreślają jego pomysłodawcy, najważniejszym elementem opracowania są komentarze znanych blogerów piszących o technologii.

_ -Z mojego punktu widzenia, wydarzenie w polskim internecie było jedno i jest nim nasza-klasa.pl, serwis, który mimo rozmaitych problemów, upowszechnia się w lawinowym tempie i którego marka będzie już niedługo tak silna jak Onet, Wirtualna Polska czy Gadu-Gadu - _ uważa Marcin Jagodziński, autor bloga netto - http://netto.blox.pl.

_ - Ciekawym krokiem jaki zaczynam obserwować w Polsce jest tworzenie unikalnego kontentu na potrzeby Sieci. Pierwszą jaskółką jest Tomasz Lis i serwis Cozpolska.pl ale już niebawem pojawią się następne tego typu inicjatywy. Walka o internetową telewizje ciągle się toczy. Nikt jeszcze nie zaproponował czegoś co w pełni wykorzysta potencjał obu mediów. W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć kolejne próby Joost i na lokalnym podwórku Tvn24.pl - _ pisze Tomasz Karwatka, prowadzący www.weusability.pl - http://www.weusability.pl.

Największą grupę osób, które wypełniły ankietę, stanowili studenci, kolejne były "osoby pracujące w IT" i "osoby zainteresowane technologią". Najmniejszą grupę stanowili inwestorzy i przedsiębiorcy.

_ -Respondenci nie dostrzegali dużych "biznesowych" wydarzeń, takich jak otwarta platforma Facebooka czy wejście na giełdę Gadu-Gadu. Dużo ważniejsze były dla nich nowe serwisy "dla każdego" - czyli nasza-klasa.pl, zumi.pl, tvn24.pl - niezależnie od ich faktycznej innowacyjności - _ komentuje wyniki ankiety Piotr Wrzosiński z bloga wnet - wnet.bblog.pl.

_ - Główny wniosek, który nasunął mi się gdy tworzyliśmy ankietę jest taki, że nie ma punktów wspólnych między tym co dzieje się na świecie, a tym co dzieje się w Polsce. Kiedyś byliśmy drugim światem, teraz po prostu jesteśmy technologiczną drugą ligą - _ podsumowuje Kuba Filipowski z firmy Netguru.pl, jeden z pomysłodawców raportu.

W raporcie można też znaleźć opinie kilkunastu innych blogerów, m.in. Marty Klimowicz, Piotra Koniecznego, Artura Kurasińskiego i Sebastiana Kwietnia.

Raport można pobrać ze strony:

Patrz także:

Napisy.org zamknięte, twórcy serwisu zatrzymani! - http://www.idg.pl/news/110528.html

iPhone - skazany na sukces? - http://www.pcworld.pl/news/115457.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)